avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 363 soluții astăzi
Forum Activitate adrianacarmaciu

Activitate adrianacarmaciu

va multumesc tuturor pentru raspunsuri. eu pot achita intreaga suma cu tot cu penalitati incluse, insa mi s-a parut o suma foarte mare 50 milioane lei in rubrica penalizari la o suma restanta de 85 milioane.Acea lege 175 a fost prelungita pana in luna iulie 2012. ca un raspuns pentru utilizator "thran" : nu, nu am fost data in judecata, casa este inca proprietatea mea, nu am nici probleme cu locatarii si administratorul blocului, iar perioada restanta da, este mai mare de 90 zile. informati-va, vis a vis de legea mai sus mentionata , care scutea de la plata penalizarilor familiile cu venituri mai mici de 1000 roni / membru....a existat din 2010... Deci, oameni buni, se pare ca aceasta lege nu mai este in vigoare.
Buna ziua,
Aflu cu stupoare in timp ce rasfoiam cateva pagini pe google , ca a existat o lege care ne-ar fi scutit de penalizari daca veniturile per membru nu depasesc 1000 de roni, valabila pana acum...13 zile. !!!! ghinion de nesansa , cum spune romanul... :( Ce este de facut in acest caz? am o restanta totala la intretinere de 135 milioane lei vechi, din care 50 milioane sunt numai penalizari. Ce solutii sunt sa scap de penalizari? ce stiti de acea lege? s-a prelungit? a mai aparut ceva? avem vreo sansa sa mai scadem din penalizari in vreun fel sau altul? va multumesc anticipat pentru raspuns.
Cu stima,
Adriana