avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate Nikyyyyy

Activitate Nikyyyyy

Am inteles subiectul platii dar in contractul meu nici macar nu este stampila de la itm cu nr de inregistrare precum ca contractul meu este inregistrat la itm si in contract nu este semnatura mea ,au semnat ei,in locul meu si nu au vrut nici contractul in original sa m-il dea cu chiu cu vai mi-au dat o copie dupa el ce pot face tot la instanta trebuie sa ma adresez?va multumesc
Răspuns la discuția Diurna
In contractul ce il am cu aceasta firma nici nu am fost pus ca sa semnez eu au semnat ei ,in locul meu si nimic nu au respectat din ce-ia ce scrie in contractul de munca ei mi-au dat contractul doar cu semnaturile lor nici decum si a mea dreptul,la concediul ca il aveam de 21 zile nu am beneficiat de,el si contractul in original nu mi-au dat decit o copie dupa el si asta la solicitarea mea se poate asa ceva?
Răspuns la discuția Diurna
Va multumesc frumos pentru informatie
Discuție Diurna
Buna ziua citeva intrebari am si eu sint sofer de tir am lucrat pe comunitate paina,acum 1 sapt am lucrat desi mi sa stricat cardul tahograf a trebuit sa revin in tara s-al schimb.apoi urmind sa plec din,nou cind m-am angajat la firma .... sa stabilit plata diurnei 10 centi pe km plus,salariu pe tara 100 euro lunar dar,referitor la salariul pe tara mi sa spus ca timp de un an nu il voi primi pentru ca ,acesti bani se opresc ,ca garantie termen de 1 an urmand ca luna,a 13 sa mi se dea si salariul de tara reprezentind 100 euro ajungind la firma si spunind ca,am facut un an de zile patronii societatii au gasit motive ne justificate pentru a ma da afara cerindumi sa imi depun demisia,am acceptat sami scriu demisia la care spunindumi sa,astept tel de la ei referitor la diurna si garantia diurna reprezentind km de 10 centi pe km asta fiind 1500 euro plus salariul de 1200 euro reprezentind garantia pe un an .spunetimi va rog ce pot face si unde trebuie sa ma adresez pentru ami putea obtine banii ce mi se cuvin?va multumesc
Buna ziua am si eu o problema sotul meu a lucrat la o firma ca sofer pe tir in ultima luna nu i sa mai dat diurna retininduise banii fara nici o justificare ce putem face?va multumesc