avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 547 soluții astăzi
Forum Activitate cosmin8917

Activitate cosmin8917

Buna ziua,

Cum pot recupera o suma datorata de un salariat care este plecat din tara?

Multumesc.
Răspuns la discuția Vanzare deseuri ambalaje
Pe langa contractul de vanzare este necesar si un contract de prestari servicii?
Răspuns la discuția Vanzare deseuri ambalaje
Multumesc.
Deci putem incheia un contract de vanzare cumparare.

O zi buna
Buna ziua,

O societate comerciala poate sa vanda la o firma specializata deseurile ambalaje hartie - carton, plastic ? Avem nevoie de autorizatie?

Va multumesc
Ma puteti ajuta cu un model de hotarare AGA pt suspendarea activitatii?

Va multumesc.
Ok, dar mai este nevoie de o declaratie notariala?

Mentionez ca firma suspendata are un contract de comodat cu o persoana fizica, in cazul asta contractul de inchiriere cu I.I. trebuie incheiat cu persoana fizica?

Multumesc.
Buna ziua,

As dori sa infiintez o intreprindere individuala, iar sediul social sa-l am la sediul unei societati cu activitatea suspendata, este posibil?

Multumesc.
Multumesc pt raspuns.

Mentionez ca aceasta sponsorizare ii este necesara pt o problema medicala grava si nu stiu sigur daca mai este nevoie de o recomandare daca are toate scrisorile medicare si etc?!

Multumesc
Buna dimineata!

Pot incheia un contract de sponsorizare cu o persoana fizica? Sau este necesar sa primim o recomandare de la o fundatie / institutie?

Va multumesc.

Cosmin.
Buna seara,

In anul 2007 am girat un coleg coleg pt un contract de imprumut de la CAR. in anexa la contract privind girantul sunt doua clauze, respectiv ca renunt la beneficiul discutiei fata de creditoarea C.A.R. si la beneficiul de diviziune.

Saptamana trecuta am primit o instiintare ca trebuie sa platesc suma ramasa restanta, daca nu o sa fiu executat silit.

Ce pot face? Nu mi se pare corect sa platesc.

Va multumesc.