Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Suspendare activitate SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Suspendare activitate SRL

Ma puteti ajuta cu un model de hotarare AGA pt suspendarea activitatii?

Va multumesc.
ABC S.R.L.
Nr.inreg. ORC J..../...../...., CUI: ...........................
Sediu: localitatea ............................, str. .............................. nr. ....., jud. ..................

HOTARARE NR.............. din ......./......./.............

Asociatul unic ......................................................., CNP ................................................, nascut la data de ...............................in localitatea ................................., jud....................., fiul lui ............................... si ..................................., domiciliat in loc..................................., str........................................, nr..........., jud................................, legitimat cu c.i. seria .......nr. ....................................., emisa de ............................... la data de .............................., a decis:
Art. unic: Suspendarea activitatii societatii pe perioada de la ........................ pana la .........................
Tehnoredactat de parte in 4 (patru) exemplare originale.

ASOCIAT UNIC,

Nota: in mod evident, daca sunt mai multi asociati, continutul se va adapta in mod corespunzator.