avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 673 soluții astăzi
Forum Activitate mitan1989

Activitate mitan1989



gi-jane2 a scris:

Cu martori daca acte nu aveti.
La ce va foloseste?

Conform noi legi de pensionare trebuie sa ai minim 30 ani locuiti in zona cu poluare pt a beneficia de reducere cu 2 ani a vârstei de pensionare de aici și întrebarea și pt cei care au mutația pe ci dacă stau acolo de 30 ani sau au stat acolo 3o ani!
Cum fac dovada ca am locuit 30 ani intr- un oraș? Acum nu mai locuiesc acolo!
am primit amenda depasisre viteza prin posta,termenul era depasit, nu o primeste la plata...eu acum plec in Austria ...am in permanenta bani la mine o pot plati pe loc daca sunt oprita....fara alte probleme.......MULTUMESC
Răspuns la discuția Citare in calitate de martor
efectiv nu stim mie mi s_a spus ca persoana din procesul precedent vrea ceva prejudiciu mai mult nu am aflat.
acum un an s_a incheiat un proces care a durat 4 ani in care am castigat in instantele inferioare a ajuns la curtea de apel s_a intors iar s_a judecat iar am ajuns la curtea de apel si s_a terminat in coada de peste mai clar persoana a fost scutita de amenda penala si de banii ceruti .Acum dupa un an ne trezim ca toti martorii din proces sunt chemati la politie si intrebati de ce au declarat in proces de parca se ia procesul de la capat,problema este ca unul din martori este plecat de 3 ani afara iar politia nu a consatat prin proces verbal ca nu este acasa si a facut panarama ca il aduce ....ca ii da amenda.......deci nu stia nimeni nimic ne_am trezit toti chemati..se pare ca persoana vrea ceva prejudiciu ..litigiul a fost cu un politist..deci pe scurt martorul nu isi permite sa vina in tare acum..ce poate face__mention ca am fost chemati ca martori prin citatie de catre politie in dosar penal...._Multumesc
Răspuns la discuția Card bancar
multumesc
Discuție Card bancar
mama a suferit un accident vascular nu mai stie pinul are pensia pe card eu am sustinut toate cheltuielile dar mai sunt multe eu nu vreau decat acces la pensie atat nu si la alte conturi pe care ea le are are 84 de ani si nu intelege nimic din ce intampla in jurul ei
se mai declara adaosul comercial pt activitatea de comert
nu vreau sa subinchiriez,vreau sa colaborez,eu fac desfacerea de prod electronice,iar domnul cu pf sa repare la cererea clientului,fiecare cu casa de de marcat si autoriat in ceea ce face,doar sa justifice prezenta legal in magazin ,deci unul e pe comert si unul pe servicii,de cand colaboram au crescut nr de clienti si afacerea.
eu nu pot face contract de subinchiriere deoarece in contractul meu de inchiriere este prevazuta aceasta interdictie ce pot face ,care ar fi pasii de urmat.Multumesc anticipat pt timpul acordat.