Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Citare in calitate de martor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Citare in calitate de martor

acum un an s_a incheiat un proces care a durat 4 ani in care am castigat in instantele inferioare a ajuns la curtea de apel s_a intors iar s_a judecat iar am ajuns la curtea de apel si s_a terminat in coada de peste mai clar persoana a fost scutita de amenda penala si de banii ceruti .Acum dupa un an ne trezim ca toti martorii din proces sunt chemati la politie si intrebati de ce au declarat in proces de parca se ia procesul de la capat,problema este ca unul din martori este plecat de 3 ani afara iar politia nu a consatat prin proces verbal ca nu este acasa si a facut panarama ca il aduce ....ca ii da amenda.......deci nu stia nimeni nimic ne_am trezit toti chemati..se pare ca persoana vrea ceva prejudiciu ..litigiul a fost cu un politist..deci pe scurt martorul nu isi permite sa vina in tare acum..ce poate face__mention ca am fost chemati ca martori prin citatie de catre politie in dosar penal...._Multumesc
Este problema politei sa se ocupe de citare, care este fapta penala ptr.care ati fost citati?
efectiv nu stim mie mi s_a spus ca persoana din procesul precedent vrea ceva prejudiciu mai mult nu am aflat.