avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Activitate niko79

Activitate niko79

Răspuns la discuția Site ITM in mentenanta
Multumesc, la asta ma gandeam si eu. Asa voiface.
Răspuns la discuția Site ITM in mentenanta
Adica ma duc pe modificare si modific data? Chiar daca am generat registrul?
Dar nu il pot transmite maine? Nu am vazut nicaieri sa scrie cu o zi inainte lucratoare sau nelucratoare. Si nu e vina noastra ca nu functioneaza site-ul
Buna seara! Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema. Am incheiat un contract de munca astzi cu data inceperii activitatii de luni, 21.12.2020 si am completat in Revisal si salvat fisierul rvs. Numai ca site-ul este in mentenenta pana maine. Cum procedez acum, fac corectie si sa inceapa activitatea pe 22.12, ca sa il transmit luni? Multumesc
Răspuns la discuția Documente angajare sofer
Mulțumesc

Cornel Vasile a scris:

Pentru categoria B nu se cere atestat decat pentru taximetrie.

Răspuns la discuția Documente angajare sofer
atestat sofer profesionist
Buna ziua! Am o societate care doreste sa angajeze un sofer categoria B.
Eu pe langa celelalte documente solicitate la angajare ii mai cer copie permis, atestat si il trimit la medicina muncii, protectia muncii si SSM si aici iis pun ce trebuie sa faca mai departe. (analize,...). Este corect sau tb sa ii mai cer eu ceva? Multumesc
Buna ziua!
Am un salariat cu 2500 brut/luna si 8 ore/zi.
Vreau sa modific cu 01.04 la 2 ore/zi cu 625 lei/luna.
Pot transmite Revisalul azi cu ambele modificari? (avand in vedere ca programul de lucru se transmite cu o zi inainte si modificarea salariului dupa 01 aprilie?
Multumesc
Răspuns la discuția Concediu crestere copil PFA


Deci beneficiază de indemnizație creștere copil pana la 2 ani imediat după naștere sau TB sa treacă cele 42 zile?
Buna seara!
Titulara unui PFA trebuie sa nasca la sfarsitul lunii si nu si-a incheiat contract cu CASMB pt concedii si indemnizatii. (a platit pensie si sanatate, conform declaratiei unice).
In acest caz, mai beneficiaza de concediu medical (cele 42 zile dupa nastere)?
Sau beneficiaza direct de indemnizatia pt crestere copil, dupa ce trec aceste 42 zile?
Multumesc
Discuție Incetare CIM
Buna ziua!
Va rog sa ajutati cu urmatoarea intrebare. Am un salariat caruia ii inceteaza contractul cu art 55b si ultima zi lucrata este 23.12.2019, deci din 24.12.2019 nu mai vine la serviciu. Data incetarii in Revisal este 24 si se transmite tot in data de 24? (tot atunci se face si decizia de incetare). Multumesc