avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 318 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Modificare program de lucru
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Modificare program de lucru

Buna ziua!
Am un salariat cu 2500 brut/luna si 8 ore/zi.
Vreau sa modific cu 01.04 la 2 ore/zi cu 625 lei/luna.
Pot transmite Revisalul azi cu ambele modificari? (avand in vedere ca programul de lucru se transmite cu o zi inainte si modificarea salariului dupa 01 aprilie?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:58, 31 Martie 2020
Puteti transmite Revisalul azi cu ambele modificarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua. am avut salariul brut 2500 lei si incepand cu luna ... Popescu Stefan Catalin Popescu Stefan Catalin Buna ziua. Am avut salariul brut 2500 lei si incepand cu luna martie 2021 am program de doua ore pe zi, salariul fiind de 625 de lei, suma care este ... (vezi toată discuția)
Schimbare timp de lucru in revisal niko79 niko79 Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu modificarea timpului de lucru (vreau sa modific programul de la 4 ore/zi la 8 ore/zi), in Revisal: - e corect sa transmit ... (vezi toată discuția)
Transmitere revisal cu modificari clauze ulterior incetarii suspendarii unui cim trandafir2 trandafir2 Buna ziua, In situatia unui cim suspendat anterior, cim care se doreste a fi modificat odata cu reluarea activitatii salariatului, cum se poate transmite ... (vezi toată discuția)