avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 348 soluții astăzi
Forum Activitate timoftel

Activitate timoftel

Buna seara
Va rog sa ma ajutati intr-o problema
Acum trei saptamani am fost oprit de politie care era insotita de reprezentantii RAR-ului si mi-a ridicat certificatul de inmatriculare pe motiv ca nu corespunde ceva la roti, binenteles si o amenda de 320 lei primind o dovada de circulatie de 2 saptamani , intre timp am o problema si intru in spital unde stau internat.
Cand am iesit din spital imi mai ramasese doar 2 zile pana imi expira dovada, am mers la RAR am facut verificare pe care am platit-o ,si nu mi-au esit noxele , am primit o revenire, remediez problema la service si merg din nou la RAR unde sunt respins din nou .
In acest moment nu mai am dovada de circulatie si nu ma mai pot deplasa cu masina pana la RAR ,iar o platforma este foarte scumpa si nu-mi pot permite acest lux , intrebarea este pot sa duc masina tractata de alta masina , este legal ?
nu am oprobleme daca ma opreste politia?

Va multumesc , astept raspuns
Buna ziua , sunt bibliotecar comunal , inafara de progranul de 8 ore zilnic lucrez si duminica 4-5 ore deoarece aceasta biblioteca este dotata cu calcuatoare si multi copii nu au timp in timpul saptamanii sa navigheze pe net si sa-si faca anunite referate .Pentru aceste duminici am adunat un numar de 25 de zile lucrate si am solicitat sa primesc libere pentru aceste zile (toate odata ) insa conducerea nu mi-a acceptat .
Imi puteti spune daca este legal i corect sa-mi iau toate liberele odata sau va rog sami spuneti cum sa procedez.
Buna ziua
un batran este luat spre ingrijire de o nepoata dupa ce i-a vandut tot ce avea , insa acesta mai are si alti nepoti care doresc sa-l viziteze si in acest sens a depus o cerere la primaria de care apartine si batranul si acei nepoti
intrebarea mea este cine stabileste programul de vizita la acesty batran
Buna ziua,
Doresc sa activez pe sediul social (fara sa deschid punct de lucru) mai multe coduri CAEN trecute deja in actul constitutiv as vrea sa stiu costurile orientative

Multuimesc

Discuție administratie
In ce conditii poate fi destituit din functie un functionar public de executie
Răspuns la discuția administratie
va multumesc din suflet o zi buna va doresc
Discuție administratie
Buna ziua , am absolvit facultatea de stiinte administrative cu diploma de licenta in anul 2006 , durata studiilor 4 ani si as vrea sa stiu daca este necesar si masteratul in acelasi domeniu pentru a ma putea inscrie la concursul de secretar de comuna .
Lucrez in administratie de aproape 11 ani in functia de inspector asistenta sociala avand siu un curs post universitar in acest domeniu.

Astept un raspuns mii de multumiri