avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Activitate CameliaBP

Activitate CameliaBP

Buna ziua. Din 10 Ianuarie 2014 pana in 5 Mai 2014 am fost somera. Acum mi s-a adus la cunostinta ca avand de incasat dobanzi in acea perioada mi s-a reziliat contractul de somaj, trebuind sa rambursez si ajutoarele aferente. La acel moment in timp, nimeni nu mi-a atras atentia, ca si penteru 4 sau 5 lei dobanda nu ai dreptul la ajutor de somaj.As vrea sa stiu daca as avea vreo sansa de castig daca as da in judecata AJde Somaj, contestand aceasta decizie?Multumesc.
Buna ziua.Daca aflati cum se poate face radierea fara acordul cumparatorului, va rog sa-mi dati si mie de stire. Multumesc,
Ma intereseaza daca exista vreo modalitate de a radia un autovehicol proprietate personala, vandut din 2001, dar neputand furniza informatii despre cumparator, am pierdut contractul de vanzare - cumparare intocmit atunci. Deoarece masina nici nu cred ca mai circula, din cate stiu a fost revandut cel putin de 5 ori de atunci, as vrea sa o radiez, spre a nu mai plati impozitul anual.
Tatal meu a fost pensionar militar si as vrea sa stiu unde depun actele necesare pentru solicitarea ajutorului de inmormantare cuvenit