Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Vanzare auto - scoatere de la impozit
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Vanzare auto - scoatere de la impozit

salut,

vreau sa vand masina. Am vorbit cu viitorul proprietar si imi cere sa-l mai las cateva luni sa si-o inmatriculeze...

I-am spus ca facem contract de vanzare cumparare si eu intentionez sa o scot de la plata impozit, cat de repede...iar cand si-o inmatriculeaza el, e problema lui.

e corect?! pot sa o scot de la plata impozit fara vreun act doveditor ca el a inmatriculat-o?

multumesc
Termenul legal de finalizat procedura de achizitie bun mobil este de 30 de zile
Daca in acest termen ,cumparatorul nu a finalizat formalitatile,este necesar reluarea procedurii
Buna ziua.Daca aflati cum se poate face radierea fara acordul cumparatorului, va rog sa-mi dati si mie de stire. Multumesc,