avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 259 soluții astăzi
Forum Activitate Claudiams

Activitate Claudiams

Răspuns la discuția taxa auto
semnati petitia si spuneti-le si prietenilor

[ link extern ] /
Răspuns la discuția taxa auto
semnati petitia si spuneti-le si prietenilor

[ link extern ] :
Răspuns la discuția Taxa auto
semnati petitia si spuneti-le si prietenilor

[ link extern ] /
Răspuns la discuția Proces cu ITM
Am castigat procesul,s-a admis plangerea:D
Răspuns la discuția acte necesare inscriere masina
Talonul trebuie sa fie scris,instrainat catre..........,data....,semnatura vanzatorului,certificatul de radiere in 3 exemplare la fel semnat de vanzator....,certificat fiscal de la vanzator...
Mai bine mergeti la un birou de intocmit dosare de inmatriculare si va spune,pe langa actele pe care le detineti ce mai aveti nevoie
Răspuns la discuția numere rosii auto
poti sa scoti numere rosii cand vrei,la 2,3 luni sau dupa 1 an
Răspuns la discuția Proces cu ITM
modificarea contraventiei in avertisment deoarece este prea mare amenda,atunci cand au venit in control doamna era angajata,
Răspuns la discuția Proces cu ITM
Multumesc,am un avocat angajat,sper sa fie bine
Discuție Proces cu ITM
Buna ziua,am o afacere mica,mai exact o langoserie,in luna martie am avut un control de la ITM.Am preluat afacerea in data de 01.02.2012 si am facut lucrari de amenajare,asa ca in data de 17.02 am deschis.In 06.03 am avut control si la completarea formularului doamna care este angajata a gresit,in loc sa scrie data de la care este angajata 17.02 a scris 01.02.Doamnele inspectoare au zis ca nu mai poate corecta si am primit o amenda de 10.000 lei.Am contestat in instanta,am dus probe ca nu puteam deschide la 01.02 si ca doamna nu a muncit in aceasta perioada.Doamna a fost si a depus marturie,i-a spus si judecatorului ca a fost o greseala..Oare am sanse sa castig?daca nu castig pot sa fac recurs?