avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 898 soluții astăzi
Forum Activitate oxigene

Activitate oxigene

Discuție INSELACIUNEA
am trimis intrun cont pe un nume acel nume il am trecut pe chitanta de la banca suma de 125 ron cu chipurile ca im face contract de munca ptr germania,,pot actiona in judecata comform chitantei de la banca,,acel individ nu mia facut contractul .adika am ramas fara bani
Răspuns la discuția dreptul la mostenire
oxigene a scris:

deci eu pierd totul daca tatal face act v-c la unul din fii ei?


Răspuns la discuția dreptul la mostenire
deci eu pierd totul daca tatal face act v-c la unul din fii ei?
tatal meu sa casatorit cu o alta femeie,,eu nu ma am pe bune cu tatal meu aceasta a decedat in urma cu 1 an.acuma intreb.daca tatal meu face acte de vanzare cumparare la unul din fii ei ,eu mai pot ataca acest act,,sau pierd totul din partea tatalui
narcisa_salbatica a scris:

Nefiind mama dvs., nu aveti dreptul la mostenirea sa. Iar despre acte... trebuie sa aveti un punct de plecare, ca sa stiti ce si unde sa cautati... vorbiti cu tatal dvs., poate aflati direct de la dansul ce va intereseaza...


nu era vorba de ia,,de defuncta..era vorba de tatal meu..daca face acte la unul din fii ei act v-c mai pot face ceva adika pot sparge acel act sau pierd tot
tatal meu sa casatorit cu o femeie..fiind a doua nevasta .aceasta a decedat.in urma cu 1 an,acuma intreb eu am dreptul la mostenire,,daca tatal meu a facut acte la unul din fii ei cum aflu ?