avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 252 soluții astăzi
Forum Activitate ALICE000

Activitate ALICE000

Răspuns la discuția SCHIMBARE CUSTODIE
Va multumesc frumos tuturor pt timpul acordat si pentru sfaturile si parerile dumeavoastra.Am sa incerc sa contactez avocatatul pe care l-am avut si la procesul de divort sa vad daca se poate face ceva intreprins de mine...tatal categoric refuza sa deschda el actiune in instanta desi sutine ca isi doreste copilul. iar situatia baietelului se intrautateste pe zi ce trece.multumesc frumos.
Răspuns la discuția SCHIMBARE CUSTODIE
multumesc frumos...nu doreste decat sa-l ia decat daca ii este incredintata custodia..insa nici nu vrea sa merga sa faca nimic in acesl scop....offf...multumesc frumos...deci ma pot adresa si eu judecatoriei sa inteleg?
Răspuns la discuția SCHIMBARE CUSTODIE
Imi pare rau ca subiectul a nascut atatea controverse....nu doresc ca baiatul sa mearga acolo nici pt ca are tatal o locuinta mai buna sau alte avantaje de acest gen...ci pur si simplu ca incurajat de tata, copilul nu mai vrea sa tina cont de nici o regula....si nu pot risca sa ajunga cine stie ce.Probema mea era una simpla...fostul sot doreste sa-l ia,insa sustine ca nu el este cel care trebuie sa mearga sa bage actiune la tribunal ci eu...asta este singura mea nelamurire cine se adreseaza tribunalului...va multumesc frumos
Răspuns la discuția SCHIMBARE CUSTODIE
custodia nu este comuna...imi este incredintat mie iar fostul sot are doar drept de vizita...intrebarea mea este care dintre noi trebuie sa deschida actiune in instanta ..deorece fostul sot sustine ca nu el este cel acre trebuie sa faca acest lucru
Buna ziua.
Am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva.In urma cu 2 ani am divortat de sotul meu, iar custodia baietelului nostru in varsta de 12 ani acum mi-a fost incredintata mie>ulterior sutinut si incurajat de tatal sau in diverse lucruri ,baietelul isi doreste sa mearga sa locuiasca la el...recurgand la diverse fapte necugetate.Pt siuranta lui momentan nu vad alta solutie decat al lasa sa merga momentan catre tatal sau...este locul in care mai asculta de cineva.Problema mea este urmatoarea...tatal sau nu doreste sa-l ia decat daca ii cedez custodia lui.In acest caz care dintre noi 2 trebuie sa mearga la tribunal sa deschida actiunea eu sau fostul sot?
Se poate face aceasta cedare de custodie si la notar?
Exista cumva notiunea de ai ceda custodia doar temporar fostului sot...findac sunt convinsa ca nu va sta prea mult nici acolo.
In speranta ca voi primi raspuns ...va multumesc anticipat.