avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 300 soluții astăzi
Forum Activitate ionelao

Activitate ionelao

Răspuns la discuția Adeverinta de vechime
:| Multumesc frumos! O sa trimit si pe aceasta adresa.
O zi buna!
Răspuns la discuția Adeverinta de vechime
Am trimis sesizare si online, am si telefonat si m-au expediat in 2 minute, iar prin posta la adresa: Bd. Octavian Goga nr. 2, sector 3 Bucuresti.

@danafatol: Doamnele de la ANOFM mi-au spus ca nu se poate finaliza dosarul daca nu fac rost de adeverinta de vechime, ca "apar acolo in sistem", foarte sec si nu stiu nici ce sfaturi sa imi dea.
Va multumesc pentru interventii si o zi placuta va doresc!
Buna ziua!
Ma situez intr-o situatie foarte confuza si cateva sfaturi si/sau opinii mi-ar fi de mare ajutor!
Situatia mea: proaspat absolventa am depus dosarul pentru obtinerea indemnizatie de somaj; incomplet deoarece am nevoie de adeverinta de vechime.
in 2008 am lucrat, pe o perioada de 8 luni in Cluj Napoca la un magazin (nu imi mai amintesc ce contract sau "necontract "am semnat ) , care intre timp s-a desfiintat. Asa ca nu am putut lua legatura nicicum cu angajatorul. De la ANOFM m-au sfatuit sa incerc la ITM Cluj, apoi Bucuresti, fara nici un rezultat. Am trimis saptamana trecuta o cerere (prin posta, recomandata) la ITM Bucuresti si astazi am primit "retur"-ul: "Destinatarul refuza primirea".
Cui sa ma mai adresez?
Va multumesc!