avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate ggeo

Activitate ggeo

un prieten a fost condamnat pt trafic de persoane si proxenetism la 5 ani de inchisoare prpces fond acuma urmeaza recursul dar el a fost condamnat pentru fapte din austria partea vatamata a declarat ca a fost sechestrata in club in austria dar nu sa verificat acest lucru pot traduce rechizitoriu sal trimit la autoritatile din austria inseamna cai compilce ?
am avut proces penal pentru o declaratie mincinoasa din anul 2009 am fost tot la declarati plus procesul ma terminat pshihic am dormit numai cu somnifere plus operata de fiere stres si multe altele fiica mea a facut nodul la tiroida am dreptul sai fac plingere pt calomnie si sai cer daune morale am fost achitata in baza acestei legi baza art.11 pct.2 lit. a Cod procedură penală raportat la art. 10 lit. d Cod procedură penală achită pe inculpata .......deci am fost stresata plus ca am pierdut multe din caza asta bani si contracte de lucru multumesc
Răspuns la discuția Daune morale
sieu am avut proces penal si vreau sai fac plingere pentru denuntarea calomnioasa am fost achitat in baza baza art.11 pct.2 lit. a Cod procedură penală raportat la art. 10 lit. d Cod procedură penală achită pe inculpata ,,,,,,,,,pot sai fac ?
Răspuns la discuția urgent
pai sunt si pol implicati adica corb la corb stiti si de la plo ma cauta
gasiti formular pe net si idei dar ajuta de la persoane straine si vecini prieteni dar in mod special vecin apropiati si chiar de la biserica
Discuție urgent
buna ziua am facut un denunt in care sunt implicate pers cu functii si acum sunt cautat acasa si chiar poate mai rau ce sa fac as face public tot dar nu stiu cui sa ma adresez va rog un sfat urgent
da cazul prostiutatei de la baiaPrima prostituată condamnată definitiv la Cluj: Închisoare cu executare , dar asta se intimpla mai rar
sputmi va rog prostitutia se pedepseste daca sunt si amenzi cu valori mari 80000ron si alta fata cu sume mai mici si pracica si acum
Răspuns la discuția evaziune condamnare
dar va rog sa-mi ziceti a fost voie sa-mi respinga toate probele depuse si erau probe care dovedeau nevinovatia mea la curte sa respins tot ce sanse am la ialta curte se aproba martori si probe in primu rind expertza grafoscopica si mai multe am ceruto si la curte
am fost condamnat la 5 ani pt evaziune si inselaciune acum urmeaza inalta curte cu se procedeaza sa execut pedepsa la locul de munca? in cel mai rau caz
dar eu sper ca reusesc cu achitare fiindca toate probele mi sau respins de la fond si la curte si expertiza pe factura si fila cec