avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1719 soluții astăzi
Forum Activitate avocatmaria

Activitate avocatmaria

Răspuns la discuția Alocatie copil Italia
Dna trebuie să solicite plata directă către ea a alocației minorului. Să scrie un e-mail la www.inps.it să anexeze acte .

- editat conf. 1.4 din Regulament -
Faceți o cerere la Poliție, indicați domiciliul și data nașterii tatălui și așteptați răspuns.
Puiu1977 a scris:

Buna ma numesc Cheteles Puiu îmi caut tatăl doar atit stiam de mic copil ca ar fi stat de mult in București îl cheamă Iansinschi Victor Vanea dacă știe cineva ceva de el sa îmi trimitamesaj pe email chetelesu@gmail .com

Pe L10- ați avut termen 24.04.2024.
Verificați ce a solicitat bunicul și după reveniți .


- editat conf. 1.4 din Regulament -
Examen de admitere în profesie plus examene de diferențe de materii.

- editat conf. 1.4 din Regulament -
Să meargă la ANAF după 6 luni de locuit în România și de realizat venituri și să se înregistreze fiscal.

- editat conf. 1.4 din Regulament -
Doar în anumite condiții se depinde pe ce drept !

- editat conf. 1.4 din Regulament -
Stabilirea domiciliului minorului va fi la mama dacă mama face dovada ca locuiește undeva chiar și în chirie, are resurse necesare pentru creșterea minorului (sau o ajută părinții) . Copilul nu va fi ascultat de către instanță de judecată până la împlinirea vârstei de 10 ani.

- editat conf. 1.4 din Regulament -
Răspuns la discuția Succesiune
La notar , se deschide un nou dosar și se anexezeaza cel vechi. Sunt valabile toate actele și se va deschide din nou procedura succesorală.

- editat conf. 1.4 din Regulament -
Nu puteți intra în posesia apartamentului decât dacă vă permite rudă dvs.
plata impozitului pentru altul nu va conferă dvs niciun drept.
Avocat Stefania Bălașa

mirela_u a scris:

Am o ruda care nu are mostenitori. Nu a platit impozitul apartamentului de multi ani. Daca platesc eu impozitul lui, pot intra in posesia apartamentului?


Puteți acționa în judecată pentru a exercita autoritatea părintească în mod exclusiv asupra minorei. Dacă e violent puteți obține și un ordin de protecție apelând 112, avocat

Denisa Vintila a scris:

Buna ziua
Sunt in concubinaji de 4 ani de zile și avem un copil de 7 lui care este pe numele lui ,neam certat și el mă tot amenință că ia copilul și pleacă dincolo ,el nu este angajat are probleme cu alcoolul și este și violent ,stam cu chirie am incercat sa vb cu el să cădem la înțelegere sa ne despărțim și să rămânem prieteni dar nu am cu cine el ma tot amentia că îl ia și pleaca .este posibil asta daca este pe numele lui dar totuși el este alcoloc violent și fără loc de muncă .eu acuma sunt in concediu de creștere a copilului