avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Activitate danYelamL

Activitate danYelamL

Solutie: Respinge ca nefondat recursul.
Asta ce inseamna ca nu se mai poate face nimika e definitiv? adika ramane la pedeapsa data ?
va multumesc tuturor
Am vro sansa la recursu asta? ma poate ajuta cineva cu un raspuns:-<
Buna seara. Daca el na mai avut pana acuma antecedente penale deloc si a primit acuma 3 ani si 4 luni cu executare daca fac un recurs, poate sa primeasca cu suspendare ? sau e posibil sa primeasca mai mult de cat pedeapsa de 3 ani si 4 luni? daca chear e la prima abatere e posibil? Noi am avut un avocat care tot nea cerut bani intru-na si acuma cand iam zis sa fac recurs mi-a cerut o suma de bani , imi puteti spune cam cat trebuie platit pentru un recurs sau ce trebuie sa platesc pentru el nu ma pricep deloc . Va multumesc
Va multumesc .am mai vorbit cu un alt avocat si mia zis sa facem recurs in termen de 10 zile si e posibil sa ii daie suspendare sau sai daie o pedeapsa de 1 an... ,? e posibil sau ma minte cam toti mau mintit pana acuma:( eu ne stind despre asa ceva :( of ...va multumesc o seara buna
Buna ziua! poate ma ajutati sa inteleg si eu ceva Multumesc. Logodnicul meu a talharit o fata ia smuls lantu de la gat intre orele20:30 cam asa pe camerele de supraveghere nu se vede ca el a fost deoarece a avut pe cap o gluga acoperindusi fata,a doua zi iel a fost parat de cinevacare la vazut cu lantu in mana, si a fost prins la amanet in timp ce vroia sa amaneteze lantu, el ia spus politistilor ca il are de la o persoana careia i la vandut pe banni putini,a fost retinut 24 de ore dupa care retinut 29 de zile ,fata sia recuperat bunul nu are pretenti,iel in urma a dat 2 declarati in care nu sia recunoscut vina doar in a 3a declaratia sia recunoscut vinovatia cu regrete, este la prima abatere na mai avut niciun fel de problema de acest gen,el a suferit mai multe operati chirurgicale de peritonita ,eu sunt si insarcinata :(acuma cateva zile a fost judecat si a primit
o pedeapsa de 3 ani si 4 luni ,din cate mi sa spus ca ia scazut de la 7 ani ,
se mai poate ceva face pentru ai usura pedeapsa nam gasit niciun avocat bun care sa ne spuna ceva concret nu inteleg nimica.Va multumesc