avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Activitate giulia84

Activitate giulia84

Răspuns la discuția Mostenire
Avocatul a facut iesirea din indiviziune,iar la cartea funciare proprietari erau doar mama si tata.
Răspuns la discuția Mostenire
Daca ies din tribunal proprietar ce legatura are un noul proces de uzucapiune??? sa facut expertiza acasa au calculat valoarea si cat li se cuvine fiecaruia.Nu inteleg dc sa maidescid alt proces...:-/
Discuție Mostenire
Buna ziua,am avut un proces pentru dzbaterea mostenirii dupa tata,(noi fiind 4 fratii si mama,) am dezbatut-o in tribunal in care 2 din frati nu sau prezentat.Mama si ceealalta persoana au cedut partea in favoarea mea,procesul e in pronuntare in care ei au timp de 30 de zile sa faca apel.Avocatul mia zpus ca ies cu actul de mostenire pe numele meu din tribunal si tr inregistrat la cartea funciara.Intrebarea mea e:::daca cei doi frati nu fac apel si nu vor partea cum se procedeaza la cartea funciara???
Răspuns la discuția Dezbaterea mostenirii
Daca in caz ca nu se poate rezolva (eu sper ca da) mama poate lasa un testament la notar precum ca partea ei o lasa la unul din noi???sau nu se poate ??? o zi buna va doresc:)
Buna ziua,acum 6 ani a murit tatal meu si nu am avut cum sa dezbatem mostenirea in 6 luni,suntem 4 copii majori la parinti iar mama in viata,acum am hoatarat in sfarsit sa facem si pasul acesta ,dar nu stim nimic de 2 frati mai mari de 6-7 ani,nu avem nici un raport cu ei as dori sa stiu daca in instanta ei pot sa ceara partea lor peste valoarea imobilului iar daca nu se prezinta ce se poate intampla??? imobilul e o garsoniera in valoare de 200-300milioane(vechi) care ar fi cuota fiecaruia???multumesc