avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 749 soluții astăzi
Forum Activitate sniperm007

Activitate sniperm007

Buna ziua,
Are cineva ultima versiune din Ghidul obligatiilor fiscale ale Asociatiilor de proprietari?
Multumesc


Este o Hotarare a Consiliului Local a orasului in care locuiesc si pe care am vazut-o.
Conform legii,dvs trebuie sa asigurati in Ap.un ambient de 18 grade,chiar daca sunteti debransat,plecat,etc
Eu am o alta parere legata de cei care locuiesc la ultimul etaj,nu tocmai legala dar bine intemeiata.La ultimul etaj exista acele uscatoare de rufe,pe care au pus stapanire acestia.Daca vrei sa depozitezi ceva,nu au loc si este pe acoperisul lor si tu nu ai dreptul.Cand au cumparatul Ap.au dat o suma mai mica de bani fata de cei de la etajele inferioare,stiau ca este ultimul etaj si s-ar putea sa aiba probleme cu izolatia.Toti asteapta sa vina cineva sa le rezolve lor problemele din casa,asa cum sta si D-na de o perioada de timp.Mai usor este sa ceri ceva decat sa te apuci sa remediezi problema care te priveste.
Răspuns la discuția Votul in cadrul Asociatiei
Va multumesc tuturor celor care mi-ati raspuns.1 propr = 5 Ap =5 voturi
Sunt administrator,am incheiat cu asociatia contract prestari servicii.Trebuie sa platesc sau nu Sanatate?Mentionez ca eu sunt bugetar angajat cu carte de munca si mai platesc Sanatatea.
Am o problema cu care ma confrunt.In cadrul Asociatiei,o persoana detine 5 Ap.Are ecesta 5 voturi in cadrul sedintei Adunarii Generale?