avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate zohnermariana

Activitate zohnermariana

In cazul in care detin contract de comodat intocmit la notariat, la solicitarea vizei de flotant se necesita declaratia de luare in spatiu a proprietarului?
Răspuns la discuția Supralegalizare
Multumesc frumos!
Discuție Supralegalizare
In cazul vizei de reintregire a familiei certificatul transcris in Romania trebuie sa aibe stampila Ministerul roman de externe?
Discuție Cupon pensie
As dori sa stiu cum pot primi cuponul de pensie daca am schimbat adresa de domiciliu in alt judet,respectiv am flotant in alt oras si alt judet!
Va multumesc!
Răspuns la discuția Declaratie regim matrimonial
Va multumesc oricum!
Răspuns la discuția Declaratie regim matrimonial
Certificatul de nastere si declaratia au avut stampila de la Ministerul de externe de la Cairo si apoi am pus stampila la Bucuresti la Ambasada Egiptului de la Bucuresti,dupa care le-am tradus in limba romana(traducere autorizata legalizata)
Răspuns la discuția Declaratie regim matrimonial
Lista documentelor:
1.Certificat de casatorie original si traducere autorizata legalizata ,in limba romana
2.Certificatul de nastere al sotului ,cetatean egiptean, in original si traducere autorizata legalizata ,in limba romana.
3.Certificatul meu de nastere in original si copie
4.Copie dupa CI si Pasaportul sotului, cetatean egiptean
5.Copie dupa buletinul meu(CI), cetatean roman
6.Declaratia mea notariala cu numele purtat dupa casatorie
7.Declaratia ambilor soti privind regimul matrimonial ales
Răspuns la discuția Declaratie regim matrimonial
Multumesc foarte mult pentru raspuns!Din pacate mi-au spus deja ca nu am incotro si voi face acele declaratii ! Totusi va rog sa postati in Forum daca aveti vreun raspuns,poate va fi util cuiva pe viitor!
Răspuns la discuția Declaratie regim matrimonial
Egiptul nu face parte din Conventia de la Haga,deci care este solutia?
Răspuns la discuția Declaratie regim matrimonial
Buna ziua,
Am incercat sa spun functionarului de la Evidenta populatiei ce m-ati sfatuit ,iar el o tine una si buna ca este nevoie de declaratie privin regimul matrimonial.Intrebarea mea este daca pot gasi in Codul civil o atare specificatie ca, neavand alta conventie matrimoniala ,intram la comunitatea de bunuri.El sustine ca nu se specifica asta in lege, adica aticolul 329 nu spune asta!Imi pare rau pentru insistenta mea,dar chiar doresc sa transcriu certificatul acesta in Romania cat mai repede!Ma puteti va rog ajuta ?