avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Activitate negri87

Activitate negri87

Buna ziua,

Firma noastra a platit pentru servicii de descarcare marfa din container si incarcare in camion unei firme din Germania. Problema este ca cei din Germania nu sunt in stare sa descarce marfa. Le-am trimis ajutor, dar se pare ca acum cer suplimentar 50 EUR/lucrator/ ora ca sa descarce marfa (pentru care noi deja am platit). Ne-au amenintat ca nu ne elibereaza marfa daca nu efectam aceasta plata. Va rugam sa ne spuneti cui ne putem adresa in aceasta situatie. Cum este posibil sa ne ameninte ca ne sechestreaza marfa?

SECTIUNEA a 7-a
Facilitati
Art. 25. - (1) Persoanele adulte cu handicap grav si accentuat pot beneficia de credit a carui dobanda se suporta din bugetul de stat, prin bugetul Autoritatii Nationale pentru Persoanele cu Handicap, pentru achizitionarea unui singur mijloc de transport si pentru adaptarea unei locuinte conform nevoilor individuale de acces, cu conditia platii la scadenta a ratelor creditului.
Buna ziua,
Am si eu o intrebare referitoare la legea 448 si anume: este posibil sa se contracteze un astfel de credit si pentru achizitoare de locuinte sau doar pt reabilitare?
Va multumesc.