avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 280 soluții astăzi
Forum Activitate clauex

Activitate clauex

Asa credeam si eu, Cum sa presteze omul servicii de paza cand el nu este calificat.
Sa inteleg ca nu este legal? atunci ce sa faca pentru a nu primii acea amenta?
salutare vin cu o intrebare putin mai ciudata,si anume:
o cunostinta a primit urmatoarea citatie de la primarie
,,Va facem cunoscut ca la datele mai sus mentionate sunteti planificati sa efectuati serviciul de paza obsteasca conform legii 333/2000.
In caz contrar veti fi sanctionati cu amenda de la 500-100 Ron,,
Este legala treaba asta?poate sa fie fortat sa desfasoare serviciu de paza?
nefiind calificat sa desfasoare servicii de paza si protectie,daca apare hotul ce ar putea sa ii faca? si daca este lagala este valabila pe toata tara? ca altfel ar fi un fel de discriminare nu?
Am postat aici deoarece are legatura cu munca,daca este gresit ma scuzati, si rog un modelator sa mute unde trebuie.
Multumesc anticipat
Discuție Schimbare Nume
Buna ziua,am vazut ca mai exista un topic pe tema asta dar as spera la o opinie mai concludenta asa ca ma scuzati daca deranjez.
Problema este urmatoarea:dupa cum spune si titlul vreau sa imi schimb numele,pentru ca urmeaza sa emigrez definitiv in Canada si as vrea sa am un nume mai usor de pronuntat in engleza,vreau sa imi schimb nume , prenume deci tot ,se poate?daca nu se poate in baza acestui motiv ce motiv as putea sa invoc apropiat de ceea ce am nevoie? Multumesc!