avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 490 soluții astăzi
Forum Activitate legomaprod

Activitate legomaprod

Răspuns la discuția Politia rutiera bv
Multumesc
Buna ziua.
Astazi am fost oprita de politia rutiera din Brasov pe centura orasului pentru viteza excesiva.Echipajul de politie era formata din patru politisti de la rutiera cu doua masini.Impreuna cu mine a fost oprita si o alta masina care circula in spatele meu aproximativ cu acelasi viteza .Eu am fost legitimat de un domn politist care m-a informat despre abatere si mi-a comunicat cuantumul amenzii pe care eu nu am contestat nici un moment.Politistul sa retras la masina sa-mi scrie procesul verbal,in acest timp politistul care a legitimat cealalta masina care circula aproximativ cu acelasi viteza in spatele meu a lasat masina cealalta sa plece.La reintoarcerea agentului care mi -a scris procesul verbal eu am intrebat cum au lasat pe cealalta masina sa plece fara nici o sanctiune prima data au negat faptul ca ar fii fost oprita o alta masina cu mine desi eram in masina mea patru personae dupa care ca sa ma convinga ca am 'visat' mi-au aratat filmarea camerei radar .De pe camera radar deja lipseau exact secundele dupa care m-au surprins pe mine deci evident au sters intre timp filmarea cu masina care venea dupa mine.
Nu vreau sa contest amenda primita,voi platii maine la prima ora deoarece am gresit ,vreau sa depun plangere impotriva acestori agenti din cauza ca aplica legea cu dubla masura ,si pentru treaba asta sterg si dovezile care in mod normal ar trebui sa existe mult timp.
Va rog sa ma ajutati unde sa ma adresez.
Discuție impozit agricol
Intrebarea mea este ca impozit agricol conf OUG8/2013 va plati doar cultivatorul care nu are personalitate juridica ,adica ala care care nu are PFA sau SRL,sau toata lumea PFA ,SRL.