avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 365 soluții astăzi
Forum Activitate iulianaisi

Activitate iulianaisi

Răspuns la discuția citatie
DA AVETI DREPTATE EU VROIAM SA STIU CAT LA SUTA SUNT SANSE SA I DEA CU EXEXUTARE(din experienta dvs) unu om care in 2006 a folosit o adeverinta falsa dar i s-a respins creditul(nu a luat banii deci fara prejudiciu) si care a fost bagat in dosar cu o persoana care a luat banii cu acte false dar nu a fost gasita pana acum .s-a cerut disjungere si vrem sa ne judecam pe 320 indice 1.trebuie sa mai luam in calcul ca persoana care nu a luat credit nu are cazier si este si in concediul de crestere si ingrijire copil.
Răspuns la discuția citatie
care sunt sansele pe ar 320 indice 1 sa-ti dea cu executare??????
Răspuns la discuția citatie
da normal ca a mai fost citat siu s-a prezentat a dat declaratii la politie dar acum a fost prima data cand a fost citat la judecatoria sect 2 in calitate de inculpat pe fond.problema lor este ca nu gasesc persoana care a luat banii si noi acum nu ne putem judeca pe 320 indice 1 separat pentru ca sunt toti bagati in acelasi dosar si s-a cerut de catre avocatul meu sa se faca disjungere problema e ca nu cred ca o vor gasi pe cea care a luat banii ca in 6 ani nu s-a prezentat.intrebarea mea era pana cand se poate amana daca nu o gasesc ??si lui poate sa-i de-a cu executare???
Răspuns la discuția citatie
ma interesa daca se da pedeapsa cu executare>???
Răspuns la discuția citatie
mai pe larg s-a intamplat asa s-a incercat sa se ia un credit cu o adeverinta falsa, i s-a refuzat creditul deci nu a luat banii DAR ALTCINEVA FOLOSND ACEIASI METODA A LUAT CREDITUL , CEI DE LA BANCA NSI-AU RECUPERAT BANII DE LA ASIGURARIO IAR ASIGURARILE VOR SA-SI IA BANII SI-L CAUTA PE CEL CARE A LUAT BANII, DAR PE MINE MA INTERESA PT CEL CARE ESTE CITAT ACUM CA INCULPAT SI CARE NU A RIDICAT BANI DAR E PARTE DIN DOSAR CU CEL CARE A RIDICAT BANII9SUBLINIEZ CA CEI DOI NU SE CUNOS A AEXISTA DOAR O PERSOANA COMUNA CARE LE-A VANDUT PONTUL.CE PEDEAPSA POATE SA PRIMEASCA DACA DOAR S-A DOLOSIT DE ACTE FALSE DAR NU A LUAT ABNII AVAND IN VEDERE CA NU ARE CAZIER SI ACUM E IN CONCEDIU DE CRESTERE SI INGRIJIRE COPIL??
MULTUMESC
Discuție citatie
Buna ziua,
Ce se intampla cand esti citat in calitate de inculpat pe art 215 cp si 291 cp ???
Care sunt efectele acestor articole?
Multumesc