avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 741 soluții astăzi
Forum Activitate soso77

Activitate soso77

Fericiti cei ce nu au vecini care incing gratare in balcon!
stie cineva daca e sau nu interzis gratarul in balcon ca ma dispera!!!
in dispozitie este scrisa SUMA /LUNA!!! nu procente
buna ziua!
am o factura de regularizare care a beneficiat de ajutor de incalzire.
pe factura este "ajutor de incalzire realizat cu suma de -60 lei"
mai jos este "ajutor de incalzire aferent autocitirii cu suma de 160"
am de platit o diferenta de 100 lei!!
cei de la gaz mi-au spus ca este vorba de media consumului efectuat si pe luna respectiva se cuvin doar 60 lei nu 160 cit ar trebui sa fie subventia
mentionez ca pe decizia de la primarie scrie ca BENEFICIEZ DE SUBVENTIE LUNARA!!!nu scrie nimic de media consumului pe 3 luni[care se face la regularizare]
este vreo lege,hotarire [de care o fi si ea!!!]care sa stipuleze asa ceva?#-oX-(
multumesc
"Conform legii 230/2007 si HG 1588/2007 persoanele (indiferent de varsta) se inregistreaza la asociatie din ziua cand locuiesc in apartament. Sigur ca, pentru repartizarea cheltuielilor pe persoane, se tine cont de data aducerii colpilului in apartament. Proprietarul este dator sa declare la asociatie persoana si daca in acea luna a fost adus cu 15 zile inainte de sfarsitul lunii, administratorul o sa-l treaca la intretinere. Daca a fost adus acasa dupa jumatatea lunii, in acea luna nu va fi trecut la intretinere, ci incepand cu luna urmatoare."
Ce cai sunt pentru al face pe proprietar sa declare cate persoane locuiesc la el in apartament?
Buna ziua!Se pot accesa fonduri europene pt "procesarea si prelucrarea fructelor si ciupercilor de padure" #-o