avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 259 soluții astăzi
Forum Activitate ion_popa

Activitate ion_popa

bunaziua. sunt asociat unic la un srl si administrator.as dori sa stiu cum pot sa fiu angajat la aceasta firma?cum inchei contract de munca?intre mine ca reprezentant al firmei si mine ca angajat?pe ce functie ca am inteles ca administratorul nu poate fi pe stat?firma are ca obiect de activitate comert.va multumesc.
buna ziua. as dori sa stiu cind se plateste concediul medical: la data cind se platesc salariile sau se poate plati cind vireaza casa de sanatate banii pentru concediul medical.va multumesc.
buna ziua. am o intreprindere individuala, neplatitoare de tva,si in anul2010 luna martie in urma unei interventii la casa de marcat, unele produse au fost inregistrate eronat cu tva. in urma vanzarii acelor produse pe bonurile de casa a aparut tva si bineinteles pe raportul de vanzari lunar, aceasta situatie producanduse pina la sfirsitul anului 2011, dupa ce am constatat aceasta situatie, am itrebat ce pot face si mi sa spus ca fiind tva incasat trebuie platit, chiar daca nu sunt inregistrat ca platitor de tva, am mers la trezorerie si am platit suma respectiva pe toata perioada. in urma unui control anaf mi sa spus ca din anul 2010 tva incasat eronat nu se mai plateste.as vrea sa stiu care este legea si ce sfat imi dati d.voatra. va multumesc. am revenit cu intrebarea poate poate ...

buna ziua. am o intreprindere individuala, neplatitoare de tva,si in anul2010 luna martie in urma unei interventii la casa de marcat, unele produse au fost inregistrate eronat cu tva. in urma vanzarii acelor produse pe bonurile de casa a aparut tva si bineinteles pe raportul de vanzari lunar, aceasta situatie producanduse pina la sfirsitul anului 2011, dupa ce am constatat aceasta situatie, am itrebat ce pot face si mi sa spus ca fiind tva incasat trebuie platit, chiar daca nu sunt inregistrat ca platitor de tva, am mers la trezorerie si am platit suma respectiva pe toata perioada. in urma unui control anaf mi sa spus ca din anul 2010 tva incasat eronat nu se mai plateste.as vrea sa stiu care este legea si ce sfat imi dati d.voatra. va multumesc