avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 588 soluții astăzi
Forum Activitate ionitaaurel

Activitate ionitaaurel

Răspuns la discuția hotarare de divort
actele sunt ok, dar i s-a spus exact ce am scris despre hotarare, ca nu prevede concret sa-si pasreze numele dobandit prin casatorie, si si-a schimbat numele.( buletinul era cu valabilitate nelimitata eu am spus din graba ca expirat, dar mama l-a pierdut)
Răspuns la discuția hotarare de divort
multumesc mult.problema este ca hotararea de divort este definitiva si irevocabila data din 1995, persoana in cauza ( mama) nu a folosit sau nu a avut nevoie de ea pana anul acesta cand a expirat buletinul.multumesc mult
Răspuns la discuția hotarare de divort
multumesc mult. si pt acesta actiune trebuiesc sa angajez un avocat, sau depun o cerere la registratura? multumesc inca o data
am si eu o nelamurire.in hotararea de divort a mamei , in prima parte se precizeaza cerintele paratei, printre care si pastrarea numelui dobandit prin casatorie. in partea finala se precizeaza ca instanta admite actiunea formulata de reclamanta, presupun ca inclusiv pastrarea numelui, dar nu se precizeaza concret daca isi va pastra acest nume dobandit prin casatorie. daca nu se precizeaza concret in partea finala, mama isi poate pastra numele dobandit prin casatorie??????????. multumesc mult anticipat celor care ma pot sfatuii in aceasta problema