avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 566 soluții astăzi
Forum Activitate ser192

Activitate ser192

da, aveti dreptate am scris alta suma ,ideea este ca am mai mult de plata .Eu am intrat pe acest site pentru a cere ajutor dar, din cate obs.dvs imi sugerati sa ma indrept catre pers careia i-am facut acest credit.
Daca aceasta ar fi fost solutia cea mai simpla nu imi mai pierdeam timpul pe acest site.
o seara buna
imi cer scuze am de plata 7000 lei iar, referitor la ceea ce a-ti scris mai sus,cu tot respectul insa nu sunt de acoprd cu ceea ce spune-ti dvs.
In primul rand eu am vrut sa stabilesc cu ei un angajament de plata insa ,am vrut sa vad exact ce platesc inctrucat cf.chitantelor eu mai aveam de plata jumatate din suma pe care au mentinonat-o ei.
Penalitatile se calculeaza cf ctr.sunt de acord insa ,de ce m-au facut sa inteleg ca vor trimite si a durat 5 luni.
Poate eu nu sunt asa destupat la minte si am avut incredere in ceea ce am discutat cu ei.
Buna ziua,
Referitor la un credit facut pt cineva in 2007 ,acesta nu a mai achitat din 2010 februarie insa nu am primit notificare ,somatie la domiciuliu deci,nu am stiut ca nu mai achita ratele.
In 2013 am primit acasa o scrisoare in care eram anuntata ca acest credit a fost cesionat catre o firma de recuperare X.
Am fost anuntata de firma X ca am de achitat suma de 6400 lei iar eu am trimis mai multe scrisori cu confirmare de primire prin care am mentionat ca ,vreau sa achit insa vreau sa stiu si ce anume.I-am rugat sa-mi trimita ecxtrasul de cont cu suma defalcata ,ce reprez penalizari ,dobanzi etc.
Ei in schimb trimiteau brosuri etc ,pana la urma au trimis ce am cerut dar dupa 5 luni adica in lina nov.dar si faptul ca acum am de plata 7000 lei.
Vreau sa stiu daca este corect ceea ce fac pt ca pana la urma eu plateam de atunci cat imi permiteam dar,am asteptat aceste documente.
Astept un raspuns .
Multumesc
Buna ziua,
am o masina cumparata de la proprietar in sept 2009 iar acum doresc sa o vand insa ,nu stiu daca are taxa de poluare platita atunci cand am luat-o.
Eu stiu ca aceasta taxa a intrat in vigoare in 2007 deci, ar trebui sa fie platita.
Astazi am fost la adm sect 6 sa verific dar, mi-au spus ca trebuie sa merg pe POPA TATU sa intreb.
Ma poate ajuta cineva cu aceasta informatie .
Răspuns la discuția Divort
revin din nou cu o intrebare:
spuneti-mi va rog daca apelez la politie unde s-a facut procesul verbal ,politia poate sa refuze de a veni cu mine sa-mi iau lucrurile?
as dori sa stiu sigur intrucat am ceva de mers pana la Botosani si sa nu ma duc acolo degeaba.
Martorii pot fi parintii mei s-au rebuie sa fie cineva din afara familiei.
Răspuns la discuția Cerere banca lista platilor
Revin din nou cu aceiasi problema si am cateva intrebari:
firma de recup X ,imi spune ca am de plata niste bani si am trimis pana acum 3 scrisori cu confirmare de primire si am cerut un extras de cont de la inceput pana la cesionare .
Am spus ca nu recunosc suma si am tot dreptu sa cunosc aceste date depre creditul meu.
Imi spun ca ei au trimis etc insa eu nu am primt de la ei decat ca am de plata o suma.
Problema este ca penalizarile cresc pt aceasta suma si vad ca nu primesc nimic de la ei.
Sper din suflet sa gasesc pe acest site o lamurire ,poate ma ajutati cu un sfat ,ce trebuie sa fac in continuare.
Răspuns la discuția Poprire pensie?
VA MULTUMIM
Răspuns la discuția Poprire pensie?
am fost la adminstr.sect de care apartin si am intrebat daca s-a facut vre-o poprire ceva stiind ca avea de plata imp la casa neplatit si mi-a spus ca nu figureaza cu asa ceva la ei in evidente.
Rate ,datorii la stat nu are mama mea insa a luat pensia mai putin cu 150 lei si nu inteleg ce ar putea sa fie.
Daca am eu de plata imp.la masina poate sa-i opreasca mamei?
Discuție Poprire pensie?
poate sa-mi spuna cineva daca se face o poprie din pensie ,se face pur si simplu s-au iti trimite acasa o hartie inainte sa-ti opreasca din bani.
Răspuns la discuția Divort
am uitat sa precizez un lucru:
sotul meu in urma unei certi pe care o avem de ceva timp ,el fiind si baut pentru face asta destul de des mi-a dat doua palme si mi-a zis sa ies afara din casa lui (asta de fata cu cpolilu nostru de 2 ani ).Eu am sunat la 112 si a venit politia din oras (lucuiam in casa lui la 6 km de oras )i-a facut proves verbal.Eu din seara aia am plecat la mama mea la 500 km ,cu hainele de pe mine si copilasul meu la fel.
Dvs spuneti ca pot suna acolo la politie si impreuna cu cineva de acolo,care sa ma insoteasca ,imi pot recupera din haine?
el este plecat acum in Italia ,acolo mai lucreaza dar langa casa lui sta mama lui care la fel nu este de acord sa intru in casa fara sa fie el acolo.
Dupa parerea lor eu ar trebui sa stau dezbracata cu copilasul meu pana vine el peste 1 an in tara.
Credeti ca este coerct ce vreau sa fac?