avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 265 soluții astăzi
Forum Activitate patrucata

Activitate patrucata

as vrea sa stiu si eu daca pentru o masina cumparata din romania se poate aplica "portita" cu partajul in vederea inmatricularii acesteia fara a plati timbrul de mediu?
Răspuns la discuția timbrul de mediu
multumesc pentru lamuriri!voiam sa precizez faptul k fostul proprietar nu a mentionat pe talon nimic la rubrica ,,instrainat catre,,!In aceste conditii inteleg k pot circula q masina mai mult timp...in ceea ce priveste acesl proiect de modificare al codului rutier, cand pot afla daca a fost aprobat sau nu?multumesc anticiapt
Răspuns la discuția timbrul de mediu
in baza caror acte poate fostul proprietar sa radieze masina de la serviciul inmatriculari?in cazul unei intetelegeri intre parti putem apela la un act notarial pentru a putea circula fara probleme cu masina pe numele fostului proprietar?multumesc
buna ziua!am o nelamurire referitoare la acest timbru de mediu...am cumparat recent un logan, inmatriculat in ianuarie 2005, am facut contract de vanzare- cumparare cu vechiul proprietar dar nu am inscris masina pe numele meu.cat timp pot circula cu aceasta in situatia in care vechiul proprietar mi-a dat fiscalul iar eu am trecut-o la mine la fisc?va multumesc anticipat