avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate gavrilelena28

Activitate gavrilelena28

gavrilelena28 a scris:

Buna seara Persoana pensionata invaliditate din 06 09 2013 nu apare asigurata la medicul de familie pentru eliberarea retetei lunare de tratament cu pensia de 515 lei A luat legatura cu CJAS si i s a cerut sa sa achite contributia pe trei luni inaintea intrarii la pensie respectiv iune iulie august pentru a i se elibera adeverinta de asigurat E corect #-o


Du cum am scris a luat legatura cu CJAS si i s a cerut sa sa achite la finante suma de 178 lei pentru 3 luni dinaintea intrarii la pensie Mentionez ca pana la acea data s a platit CAS de catre persoana MULTUMESC
Buna seara Persoana pensionata invaliditate din 06 09 2013 nu apare asigurata la medicul de familie pentru eliberarea retetei lunare de tratament cu pensia de 515 lei A luat legatura cu CJAS si i s a cerut sa sa achite contributia pe trei luni inaintea intrarii la pensie respectiv iune iulie august pentru a i se elibera adeverinta de asigurat E corect #-o
Barbat nascut la 21 07 1955 vechime 35 ani din care 6ani si 9 luni grupa 2 MULTUMESC
Sotul meu a fost pensionat de invaliditate pana in oct 2011 gr3 La revizuire i sa spus ca bolile cu care a fost pensionat nu se mai incadreaza a lucrat in mediu toxic 25 ani La iceputul lui 2012 a suferit un AVC A stat in spital dupa care facut depresie fiind iar internat păna la 02 10 2012 cand a depus dosar medical la comisie I s a spus sa astepte ca va fi chemat A fost chemat la comisie la BUCURESTI pe 09 01 2013 Sa confirmat diagnosticul din dosar I s a spus sa astepte ca v a fi chemat sa i se comunice decizia Am sunat saptamnal la Casa de Pensii Comisie dar mi se spune ca nu au venit rezultatul Cat mai trebuie asteptat Cei de facut #-o