avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate turculetcatalin

Activitate turculetcatalin

Răspuns la discuția nu stiu cum sa mai procedez!!!
aaaa si inca ceva, problema cu nr provizorii a ramas neelucidata????
Răspuns la discuția nu stiu cum sa mai procedez!!!
Buna seara, imi cer scuze ca am parut mort in ultima perioada dar nu am putut sa astept si dupa ce am terminat munca ,am plecat in cautarea Doamnei din Iasi (aproximativ 360 de km facuti cu o dacie papuc din 86) obositor dar a meritat findca am dezlegat o buna parte din enigma.Pe scurt... in jurul orei 6 am ajuns la adresa scrisa in autorizatia de circulatie provizorie unde am fost intampinat de parintii fetei care nu stiau nimic(nici de fata nici de masina ) dar la vazu autorizatiei au sunat-o si a venit in cam jumatate ora.I-am explicat problema iar acesta l-a chemat la rindu' ei pe prieteni-su, care era de fapt beneficiaru masinii.am vb la tel cu el si mi-a zis ca aste sunt toate actele luate de la domnu din Zalau si mi-a dat un nr de tel.Am sunat la el si iam explicat (pt a patra ora) problema intalnita la inmatricularea masini. Si urmeaza surpriza, domnu mi-a zis ca stia ca nu poate fi inmatriculata finca el este PERSOANA FIZICA AUTORIZATA iar actul de vanzare cumparare este nul fara acea factura fiscala care trbuie sa insoteasca obligatoriu contractul de V-C, Mia zis ca respectiva doamna sar fi grabit in acel moment si nu a mai asteptat sa i se faca factura si a asteptat 2 luni sa il contacteze.In cele din urma domnu Adi a fost bun si mia zis ca o trimite maine pe posta rapida. Asadar am in garaj o masina care de fapt in momentu de fata aprtine alcuiva.#-o
Răspuns la discuția nu stiu cum sa mai procedez!!!
numerele provizorii de Iasi , deci pe numele Doamnei!!
Răspuns la discuția nu stiu cum sa mai procedez!!!
Actele masini sunt in limba germana, act de vanzare cumparae autohaus Gemania persona din Zalau(PFA), persona din Zalau vinde doamnei din Iasi (act de Vinzare-Cumparae) care a facut 2 inmatriculari provizorii,iar in cele din urma doamna din Iasi mi-a vandut-o mie cu contract v-c, dar nu mi- a dat factura dintre ea si persoana din Zalau. Acum cei de la politie mi-au zis ca masina de fapt si de drept apartine persoanei din Zalau neexistand factura,dar eu i-am intrebat cum a reusit doamna din Iasi de a inmatriculat-o provizoriu de doua ori???? zona neclara pentru domnul de la ghiseu care a raspuns sec NU STIU CUM A REUSIT:-/????? Ei acu' cauta acu in caru cu fan!!!!
Răspuns la discuția nu stiu cum sa mai procedez!!!
rectific este persoana fizica autorizata
Am cumparat un autoturism import Germania de la o persoana din Iasi, am facut contract de vanzare cumparare si am primit si fiscal de la aceasta, surpriza a venit la inmatriculare, deoarece aceasta il cuparase de la o alta persoana din zalau,( aceasta fiind Persoana Fizica)si mia cerut factura intre primul cumparator si al doilea. De mentionat ca persoana din iasi a facut 2 randuri de nr rosii. Intrbarea mea este , ei nu i-a trebuit factura? De mentionat ca nu am cum sa dau e persoana din Zalau, ma pot adresa la anaf sau finante, ori trebuie sa ma duc sa fac plangere la politie de inselaciune?
Va multumesc.