avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Activitate denis2012

Activitate denis2012

Răspuns la discuția Stabilire paternitate-Test ADN
in certificatul meu de nastere la tata este trecul cel care ma crescut,nu tatal biologic,iar acum un an a decedat tatal care ma crescut si aici nu inteleg eu cum pot sa mai dovedesc ca nu este tatal meu din moment nu mai se afla printre noi?
Dupa ce tatal care ma crescut a decedat,atunci mama si tatal biologi miau marturist ca el este tatal meu biologic si pana atunci eu credeam ca este doar o cunostiinta de familie...
vreau sa ma recunoasca ca si copilul lui ca sa pot mostenii tot ce are!
Răspuns la discuția Stabilire paternitate-Test ADN
sunteti cumva judecator?eu vam cerut o parere,un sfat nu sa ma judecati pe mine ce vreau si ce nu vreau cred ca nati inteles ce am vrut sa spun....
Răspuns la discuția Stabilire paternitate-Test ADN
eu sunt singurul mostenitor al tatalui meu,dar el nu doreste sa ma recunoasca ca si copilul lui de asta intreb daca acu cat este in viata nu imi ofera nemele lui,dupa moartea lui se mai poate dovedi prin ceva anume ca sunt copilul lui ca asta nu inteleg,va rog spunetim ce pot face?sunt revoltat ca el sta in 3 case,iar eu locuiesc cu chirie si asta doar pentru ca el nu vrea sa ma recunoasca desi e constient ca nare cui sa ramana tot ce are pentru ca nare alti copiii si nici nu este casatorit...
Răspuns la discuția Stabilire paternitate-Test ADN
astept un raspuns de la dvs ce pot face in continuare


unde as putea sa fac testul adn legalizat care sa fie acceptat in instanta,chiar si dupa decesul lui?
multumesc
Răspuns la discuția Hai sa jucam fazan :)
aragaz
Răspuns la discuția Stabilire paternitate-Test ADN
tatal care ma recunoscut si ma crescut nu mai este in viata,eu sunt major acum
am inregistrare audio in care mama si tatal biologic imi marturisesc el este tatal meu adevarat si nu cel de care am fost crescut
Răspuns la discuția Stabilire paternitate-Test ADN
da in certificat este trecut ca tata ,ma recunoscut nu m-a adoptat crezand ca sunt copilul lui
Răspuns la discuția Stabilire paternitate-Test ADN
avocat_bogdan_marinescu1975 a scris:

poarta numele mamei a fost doar crescut de sotul acesteia, asa pare a se intelege


pe certificatul meu de nastere este trecut numele mamei si al sotului ei,nu tatal biologic care nu doreste sa ma recunoasca ca fiu din cauza ca eu as fi singurul mostenitor legal al acestuia deoarece nu mai are alti copii si nici nu este casatorit.
Daca nu-mi acorda cat este in viata testul adn,dupa moartea lui se mai poate face ceva?
Tin sa mentionez ca nu mai am nici bunicii in viata,nici chiar matusa care era sora tatalui biologic.
Buna ziua,as vrea sa stiu daca tatal meu are acelasi adn ca al meu,cum pot face sa aflu daca el nu doreste sa faca analizele de sange?nu avem acelasi nume pentru ca am fost crescut de mama si de sotul ei care mia dat si numele lui.Daca nu doreste sa faca testul cat este in viata,dupa moartea lui se mai poate face ceva in privinta asta?multumesc