avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters284213

Activitate ContSters284213

Răspuns la discuția Alcool la volan
Chiar daca este copie? nesemnata, fara stampila? de unde ridica permisul? Multumesc pt raspunsuri.
Discuție Alcool la volan
Buna ziua, am un prieten care cere un mic ajutor. A primit de cateva zile decizia de la procuror care spune asa: renuntare la urmarirea penala, asta dupa 2 ani de cercetari, Pe scurt, acum 2 ani i s-a luat carnetul pe motiv ca a condus baut, ideea ca nici macaar nu era la volan, de accident nici nu se mai pune pbl. Intrebarea e daca isi ia carnetul imediat sau mai da testare. Hartia care a aprimit o e copie. Cum trebuie procedat ca sa isi ridice permisul? Multumesc.
Răspuns la discuția Alcool la volan
Buna ziua.
Am un prieten care este foarte confuz in ce priveste permisul. Acum 2 ani i s-a luat permisul din cauza alcoolului. Dupa acesti doi ani de cercetari procurorul a dat solutia: renuntare la urmarire penala si plata amenzii de 800 lei. De permis nu spune nimic, Mentinonez ca nu a afacut accident, nici macar nu era in masina cand a venit polita. Daca s-a renuntat la urmarire si s-a clasat tot isi primeste permisul? care este procedura? Multumesc
Răspuns la discuția Presupunere spalare de bani
Multumesc, tocami le-am scris.
Răspuns la discuția Presupunere spalare de bani
Poate reusesc cumva sa-i opresc. ..trag de timp in speranta ca cineva ma va ajuta.
Răspuns la discuția Presupunere spalare de bani
Pai nu numai prin e-mail. Ma suna in fiecare zi, de pe un nr de fix ( prefix de Bucuresti), iar eu le resping apelul. Chiar nu se poate face ceva? Ce legi...sa fac plangere numai daca exista o infractiune? Nu e mai bine daca prevenim? :D
Răspuns la discuția Presupunere spalare de bani
Si daca s-ar face un flagrant??
Răspuns la discuția Presupunere spalare de bani
Deci, contract de munca, ziceau si eu ca mi fac, pe perioada de proba cu salariu si ulterior daca erau multumiti de mine urma contract pe perioada nedeterminanta. Am verificat aceasta firma pe net si ea exista cu sediul in Brasov. Acum nu stiu daca aceasta firma este implicata in "angajari" de acest gen, sau daca cei care ma angajau se foloseau doar de datele ei, fara ca aceasta sa stie. Oricum astept un raspuns de la DIICOT, vad ca dureaza...
Răspuns la discuția Presupunere spalare de bani
Multumesc.
Răspuns la discuția Presupunere spalare de bani
Condiitle de froma prevazute de lege...adica? nu s-a facut inca infractiunea, ideea e ca vreau sa previn ca sa nu pateasca altcineva. Eu mi-am dat seama la timp dar nu toti reusesc asta...