avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 740 soluții astăzi
Forum Activitate RaduCiprian

Activitate RaduCiprian

Buna seara,am lucrat la o firma si nu mi-am primit salariul de 2 luni jumatate,nu am primit nici contract de munca si mi sa dat sa semnez la angajare un contract fara stampila,acum mi-am dat demisia.Sunt sanse sa imi recuperez bani si care ar fi pasi de urmat?Multumesc
Buna seara,am un baietel de 10 luni si as dori sa imi ramana mie,eu sunt tatal am 29 de ani si sunt impreuna cu mama baiatului de 3 ani,inca locuim impreuna dar dorim sa ne despartim.multumesc
Discuție Contract munca
Buna seara,lucrez la o firma de 2 sapatamani si nu am semnat contractul,iam tot sunat si tot ma amana de pe o zi pe alta ce este de facut?multumesc
Buna seara,am si o nelamurire am dat in judecata firma unde am lucrat pentru salariu neprimit dupa condediere,acum am primit salariu si as dori sa renunt la proces,pot sa fac asta scris sau trebuie sa ma prezint in fata instantei si daca pot renunta inainte oricand sau doar cand este termenul procesului,Va multumesc
Discuție Succesiune
Buna seara,am un proces deschis de succesiune de pe mama mea,eu am deschis procesul in anul 2010 imediat dupa decesul mamei,iar pana in prezent nu sa facut nimic actele dosarul este complet mentionez ca suntem trei frati toti majori.pe ei nu ai intereseaza sasi ceara cota eu sunt cel care suporta cheltuelele de judecata,nu stau acasa stau in chirie din 2010.Avocatul imi tot spune sa mai astept sa suspendat procesul sa repus pe rol,acum imi spune ca a perdut dosarul deci au trecut 2ani si jumate.Tatal nu vrea sa comunice si nu vrea sa imi dea partea,Va rog sa ma ajutati