avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 123 soluții astăzi
Forum Activitate sabrina1980

Activitate sabrina1980

Am vandut o masina acum 5 ani facand un contract de vanzare dar nu il mai am , nu mai am nici un document decat copiile .Contractul nu e facut in fata unui notar . Propietarul nu si-a trecuto pe nume si mai mult a pierdut toate actele masini ? Ce ma sfatuiti ? Sa declar ca am pierdut eu actele masini si sa le primesc din nou si apoi sa o radiez sau exista si alta modalitate ?
de la deces nu a trecut nici o luna ia ceilalti par sa se grabeasca eu nu dar ma interesa si am vrut sa stiu daca pot sa o faca fara mine pe romaneste spus pe la spate pt ca eu locuiesc in alt oras si eu am fot cel care a investit si a ridicat valoarea apartamentului .

multumesc frumos , sunteti de mare ajutor , nici nu aveti idee ca noi oameni care nu ne confruntam toata ziua cu asa ceva suntem atat de nestiutori in acest domeniu . multumesc frumos

as mai avea o intrebare daca unul dintre copii a investit ridicand valoarea unui imobil are mai multe drepturi decat celalalt ? va multumesc

Multumesc si Toate cele bune
as mai avea o intrebare daca unul dintre copii a investit ridicand valoarea unui imobil are mai multe drepturi decat celalalt ? va multumesc
dar in cazul in care eu nu aflu ca ei descid succesiunea si nu ma anunta nimeni si ma trezesc ca au vandut ce pot face ? va trebui sa ajung la tribunal ?
Buna seara , ar putea sa se vanda un imobil fara acordul unuia dintre mostenitori ex tata si sora vrea sa vanda eu nu , o pot face fara mine ? (mama find decedata )
Buna ziua ! V-am scris mai devreme in legatura cu o succesiune dar am ales sa trimit un alt mesaj pt o alta problema pt a putea vedea si ceilalti membri interesati sau care se confrunta cu o asemenea problema . Am investit si am renovat apartamentul parintilor cu acordul lor spunandumi ca imi va ramane mie . Mentionez mai am un frate . Din nefericire unul dintre parinti a decedat si nu am reusit sa facem acetele . Acum fratele vrea sa faca succesiunea . Am eu drepturi in plus fata de el ? si daca da ce ar trebui sa fac .? (detin unele facturi de ex termocentrala , termopane ) multumesc
Răspuns la discuția Sccesiune
Multumesc .
Discuție Sccesiune
Buna ziua .
Am nevoie de un raspuns din partea dumneavoastra in legatura cu o viitoare succesiune.A decedat mama , a ramas tatal si suntem 2 copii. Fratele este cel care se grabeste in a face aceasta succesiune si as vrea sa va intreb care sunt drepturile nosstre . Multumesc