avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Activitate viktorg23

Activitate viktorg23

Multumesc tuturor pt raspunsuri. Stiu ultima modificare de lege, de aici si sperietura mare. Firma a fost pe pierdere, de aici si neplata datoriilor. A fost suspendata de la sf lui 2009 pana la sf lui 2012. In luna aceasta am depus mai multe declaratii lipsa ca sa evit intrarea in inactivitate. Sunt 3600 de lei de plata pt contributiile cu retinere la sursa dintr-un total de 11600 lei datorati in total.

Nu cred ca pot sa cer doar esalonarea delor 3600 lei.
@transafir2 - stiti vreun caz similar la care va raportati cand scrieti ultimele randuri?
Cine stabileste "intentia"?

Totodata la mijlocul lunii curente am primit o somatie de plata pt suma de 672 lei, in termen de 15 zile, altfel risc continuarea masurilor de executare silita conform nr de dosar deschis luna aceasta.

Multumesc
As dori sa stiu care este procedura de tragere la raspundere a administratorului unei societati in cazul in care firma figureaza cu datorii pt impozitele si contributiile cu retinere la sursa. Mentionez ca firma a fost pe pierdere. Se poate esalona aceasta datorie, neluand in considerare celelalte obligatii de plata catre bugetul de stat?

Multumesc