avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 580 soluții astăzi
Forum Activitate ripperu

Activitate ripperu

Răspuns la discuția buna ziua
Altcineva a preluat acel inventar si acum ca plec imi fac mie cercetare discipli-nara ca eu nu am avut grija de acele obiecte.intr-adevar am lucrat cu acele obiecte dar nu le-am preluat eu ci sefa mea directa.
Răspuns la discuția buna ziua
Daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns.acum ca sunt in preaviz au inceput sa imi faca cercetare disciplinara pe motiv ca nu .am gestionat bine inventarul pe care il am .poate sa ma sanctioneze in urma acestei cercetari din moment ce mie nu mi-a fost predat o parte din inventar eu crexand ca nu se afla in gestiunea mea.
Răspuns la discuția buna ziua
Dar oare poate zice k nu a avut banii sa de-a salariile si sa nu imi accepte demisia
Răspuns la discuția buna ziua
Sincer eu nu as vrea sa mai stau in preaviz deoarece de cand mi-am depus demisia compirtamentul lor s-a schimbat si a pus pe altcineva sa imi fie sef fara sa imi schimbe mie functia.i-a schimbat functia la persoana respectiva.dar totusi ei vor sa ma tina in preaviz.
Răspuns la discuția buna ziua
Cauza intsrzierii este k eu am predat un inventar si au zis k nu mi-a bagat banii deoarece asteapta rezultatele inventarului,dar eu mai am vreo 30 de zile de preaviz.
Răspuns la discuția buna ziua
Si daca trebuia sa imi intre banii in data de 15 si azi e 18 pot demisiona fara preaviz pt k nu a respectat data de plata a salariului mentionata in contractul individual de munca?
Răspuns la discuția buna ziua
M-ar interesa daca un perioada de preaviz angajatorul are dreptul la intarzierea platii salariului sau daca a intarziat cu salariul in ptreaviz eu am dreptul sa demisionez la zi pt neplata la timp?
Răspuns la discuția buna ziua
pentru k lipsesc in perioada de preaviz de la lucru nemotivat si firma are pierderi in ziua respectiva din cauza mea
Răspuns la discuția buna ziua
se poate ajunge in instanta?
Răspuns la discuția buna ziua
si daca eu absentez nemotivat de la lucru in perioada asta?