avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Activitate lenutzamia

Activitate lenutzamia

eu am avut concediu crestere copil si apoi stimulent insertie pana in martie 2016,pana cand copilul a implinit 2 an,eu intorcandu-ma la serviciu cu 5 luni mai devreme. Intrebarea mea este cumva prelungirea stimulentului care se poate acorda prin modificarea legii de la 1 iulie 2016 se poate si in cazul meu, copilul meu implinind varsta de 3 ani in martie 2017.
Va multumesc.
buna ziua. sunt angajata intr-o primarie si sunt incadrata pe referent asistent din data de 1 iulie 2011. in anul 2014 de la data de 1 iunie am intrat in concediu crestere copil si imi mai trebuia 1 luna pentru a face 3 ani vechime pe functie si a fi promovata. intrebarea este daca in 2015 in noiembrie ma intorc la serviciu si as avea evaluare partiala pe anul 2014 as putea sa fiu promovata pe referent principal. la mine la serviciu mi-a zis ca nu poate sa ma promoveze pentru ca nu as avea u;timele 6 luni lucrate.
va multumesc.
Răspuns la discuția salarizare functionari publici
multumesc mult.
acum as mai avea o intrebare:ce inseamna ca in sectorul bugetar salariul de baza, potrivit incadrarii nu poate fi mai mic decat minimul pe economie garantat in plata. adik se refera ca salariul de incadrare nu poate fi mai mic decat minimul pe economie sau salariul de baza care include si sporul de vechime?eu de ex. am salariul de incadrare 730 lei si cu sporul de vechime ajung la 803 lei.
multumesc
Răspuns la discuția salarizare functionari publici
multumesc mult
am si eu o intrebare: lucrez intr-o primarie ca si referent .in anul 2011 la data de 1 iulie din contractual mi s-a transformat postul in functie publica referent asistent.mentionez ca salariul meu de baza era de 730 lei ca si contractual. in urma transformarii postului in functie publica REFERENT ASISTENT CU STUDII MEDII MI S-A SPUS CA SALARIUL DE INCADRARE LA FUNCTIE PUBLICA AR FI FOST MAI MIC DE 730 SI MI L-A LASAT ASA. INTREBAREA MEA ESTE CAT ERA SALARIUL DE INCADRARE LA REFERENT ASISTENT CU STUDII MEDII IN ANUL 2011.
VA MULTUMESC