avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 560 soluții astăzi
Forum Activitate gaben59

Activitate gaben59

buna ziua , as vrea sa ma informati daca cunoasteti unde se afla locatia arhivelor de la sc Pescogal Galati. solicit acest lucru deoarece vreau sa-mi scot vechimea implicit grupa de munca in vederea pensionerii. Cu multumiri.
vreau sa stiu daca exista vreo lege ,care da dreptul firmelor,care au montat repartitoare sa solicite bani de la populatie, cu toate ca nu am contract de prestari serviciu si daca sunt imputernicite sa calculeze caldura la pausal functie de interesele lor
Răspuns la discuția varsta pensionare
stagiul total de cotiyare realizat 32 ani,6 luni si 5 zile, stagiul potential acordat 2 ani 5 luni si 25 zile
Răspuns la discuția varsta pensionare
In 2006 am facut transplant renal si handicapul este urmarea acestui fapt.In februarie 2007 am iesit la pensie , iar dosarul de handicap a fost aprobat in iunie 2007,dupa ce am iesit la pensie
Buna ziua. ma numesc Gabriel Gorea nascut in februarie 1959,pensionar invaliditate gr II din anul 2007,gradul I din februarie 2013, handicap accentuat din anul 2007, vechime in munca 32 ani si 8 luni, 9 ani am lucrat la grupa I , doi ani am lucrat la grupa a II-a. Ma intereseaza la cati ani pot sa ies la pensie si daca gradul de handicap influenteaza varsta de pensionare