avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Activitate grizonatualbastru35

Activitate grizonatualbastru35

am inteles si multumesc .se va putea in baza actelor medicale micsorare si din urma ? sau se va micsora doar de cand depun cererea ?
si cu faptul ca i-mi interzice sa am legaturi personale cu minorul cum sa procedez ?care-i institutii trebuie sa ma adresez ?multumesc anticipat.
in hotarirea de divort sa stabilit un program de vizita la domicilul meu ,care nu este respectat .ma avantajeaza cu ceva faptul ca nu respecta hotarirea instantei ?ma refer la faptul ca a deschis actiunea cu pensia alimentara ....
am uitat sa specific copilul e minor iar la divort am fost de acod ca baiatul in virsta de 8 ani sa ramana la ea dat fiind faptul ca fiind bolnav ......
da mama a facut plingere penala .divortul a fost bagat pe20.09.2012 .pronuntat pe22.01.2013.iardecizia de pensionare pe 09.01.2013.din februarie am depus baiatului cite100 lei in fiecare luna pina in prezent....

sant bolnav din 2011.din decembrie2012 am depus dosarul medical de pensionare rezultind o pensie de 350 lei pe luna .in urma sentintei de divort instanta a hotarit sa platesc oo pensie de 175 lei pe luna cu toate ca eu nu aveam nici un venit bolnav fiind -nu pot lucra.din februarie 2013 cind am primit prima pensie ,lunar pun in contul baiatului100 lei restul ducindu-se pe medicamente si recuperare.sant dat in judecata ptr neplata pensiei alimentare .in ce masura ma afecteaza legea 305 aln c in situatia mea ???de la despartirea in fapt mi se interzic relatiile personale cu minorul cu toate ca este o ord presidentiala si un divort care i-mi da acest drept ...AM NEVOIE DE UN SFAT VA ROG !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????