avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Activitate FunctionarulPublic

Activitate FunctionarulPublic

Buna ziua... Din luna noiembrie a anului 2012 lucrez la o primarie ca si consilier personal al primarului cu un salariu de 646 lei in mana (din care 80 lei e spor de calculator) am fost incadrat cu studii medii deoarece in momentul respectiv eram inca student... in luna iulie 2013 am absolvit Facultatea de Administratie Publica am luat licenta, acum am adus adeverinta de studii superioare, am despus o cerere doamne secretare sa faca demersurile necesare pentru trecerea la studii superioare si totodata marirea salariului... Dar din pacate dansa este incepatoare in domeniul si nu stie ceea ce trebuie facut... Va rog frumos daca ati putea sa ma ajutati cu procedura necesara, daca ati putea sa imi dati legea si articolul care reglementeaza aceasta trecere la studii superioare, si cat ar trebui sa devina salariul meu? mai mentionez faptul ca am varsta de 22 de ani si nu am avut experienta anterioara
da este prevazut cu studii superioare
Buna ziua, lucrez ca si consilier personal al primarului de 9 luni, si acu cateva saptamani am absolvit facultatea, care este procedura sa imi maresc salariul pentru studii superioare, tin sa mentionez ca acu am salariul minim pe economie... ma intereseaza pasi ce ar trebui sa ii urmez si ce acte is necesare pentru marire de salariu.... va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Semne circulatie
multumesc mult... mi-ati fost de mare ajutor
Răspuns la discuția Semne circulatie
pai eu reprezint o autoritate publica locala, si doresc sa pun un indicator de tonaj pe un drum comunal
si asa dorii sa stiu cum ma adresez politiei rutiere pentru aviz si cu ce acte
Ma poate ajuta cineva cu procedura de obtinere aviz din partea politiei rutiere pentru amplasarea de semne circulatie.