avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Activitate neanicu86

Activitate neanicu86

Răspuns la discuția Formular 600
Multumesc, sa va dea Dumnezeu sanatate. Ma duc peste ei !!!
Discuție Formular 600
Pe data de 21 mai am infiintat un PFA ce imi trebuie pentru proiectul 1.4.1 in agricultura. Dupa ce l-am ridicat de la camera de comert, m-au trimis sa-l inregistrez la ANAF. Acolo am completat formularul 220 si formularul 600. Pot sa anulez aceste formulare? sa spun ca vreau sa le completez peste 2 spatamani de exemplu? Eu am profit estimat de 1000Ron/an, si va trebui sa platesc pentru pensii aprox 3000Ron/an.
Am nevoie urgent de un raspuns. Multumesc.

Eu ca sa intregistrez un PFA a trebuit sa completez un anumit formular 600(pentru contributie la pensii). Daca nu esti salariat in alta parte sau pensionar va trebui sa platesti 244 ron pentru pensie lunar. Adica aprox 3000 Ron/an. Iar eu am profit cu PFA-ul 1000 Ron/an. Nu e amuzant?
Pe data de 21 mai am infiintat un PFA pentru proiectul 1.4.1 in agricultura. Dupa ce l-am ridicat de la camera de comert, m-au trimis sa-l inregistrez la ANAF. Acolo am completat formularul 220 si formularul 600. Pot sa anulez aceste formulare? sa spun ca vreau sa le completez peste 2 spatamani de exemplu? Eu am profit estimat de 1000Ron/an, si va trebui sa platesc pentru pensii aprox 3000Ron/an.
Am nevoie urgent de un raspuns. Multumesc.