avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Activitate Bogdan2550

Activitate Bogdan2550

Răspuns la discuția Intrebare imprumut neplatit
Mie imi este frica ca imi taie din salariu. Mi-am vandut garsoniera ca sa-mi platesc datoriile, acum stau cu chirie, daca imi taie din salariu ajung pe strazi ca nu imi voi permite sa platesc toate datoriile....
Răspuns la discuția Intrebare imprumut neplatit
Nu am platit nici o rata....
Răspuns la discuția Intrebare imprumut neplatit
Si ce imi mai pot face?
Răspuns la discuția Intrebare imprumut neplatit
pai daca creditul s-a prescris si banca nu mai are dreptul de a mai proceda la executarea silita de ce mai primesc telefoane dupa 5 ani?
Răspuns la discuția Intrebare imprumut neplatit
Atunci de ce m-ar ameninta cu o suma asa de mare ? Daca datoria este mai veche de 3 ani nu inseamna ca creditul s-a prescris?
Buna ziua! Am fost contactat de un operator de la o firma de recuperatori in legatura cu un imprumut la banca neachitat. Imprumutul (facut acum 5-6 ani) a fost in jurul valorii de 2500 de ron insa din motive financiare nu l-am putut achita. Acum doua luni am aflat ca suma datorata a ajuns la 5500 RON . Doamna care m-a contactat in urma cu cateva zile mi-a spus ca am o datorie de 11.100 RON si ma ameninta cu executarea silita, cu taierea din salariu... Cum a ajuns suma sa fie dublata in doar doua luni? Imi pot opri din salariu in cazul in care nu pot plati? Multumesc!