avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Activitate eueu961

Activitate eueu961

Am o firma din 2003 fara prea mare activitate suntem doi asociati eu si tatal meu.Nu avem nimic de impartit este totul ok doar ca firma are amend de 1100 ron la Anaf pentru plata tarzie a Tva si Imp.profit tarzie insemnand cu 2 ani intarziere in loc sa il platim in 2005 am platit in 2007 de asemenea mai avem de platit inca 500 ron amenda pt declaratii intarziate deci in total 1600 ron =ANAF di inca vreo 500 dizolvare/radiere.Intrebarea este:daca am primit aprobare de la Registru ca se publica hotararea AGA in monitor si noi ne-am dat seama ca nu mai avem banii necesari sa continuam procedura ce este de facut daca o lasam asa fara sa intervenim?Ce se intampla in acest caz dpdv al Registrului so dpdv al Anaf.Rog toti cei care stiu sa imi raspunda.Multumesc Anticipat
Buna ziua,
am nevoie de raspuns de la dvs .Cand trebuie sa ma intorc la lucru in cazul in care am prelungire la copil pana la 3 ani?Certificatul de handicap are o data iar copilul implineste 3 ani in alta data.Stie cineva sa ma lamureasca?Multumesc