avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 486 soluții astăzi
Forum Activitate ernocy

Activitate ernocy

am inteles,multumesc raspunsul si ajutorul
asta am inteles,dar unde trebuie sa ma duc primadata,pe data de 09-04-2015 mi sa ridicat banii
Buna seara.Am si eu o intrebare,in 2007 am avut probleme cu Flanco,iar in 2010 a aparut EOS KSI,am mai primit niste citatii de la EOS,dar nu prea ma deranja pentru ca nu sa inteles care-i problema,iar in anul asta EOS KSI,mi sa dat la judecat,e bine treaba dar eu nu am primit nici o citatie,si intre timp o firma de recuperatori din Jud meu mi sa ridicat de pe contul meu 600 de RON,se poate asa ceva,e vreo solutie ??
Buna ziua.Am si eu o intrebare mai delicata,este vorba despre o societate care apartine la stat,drumuri nationale,seful nostru aproape in fiecare zi e in stare de ebrietate,se injura oamenii si se mai baga si inviata nostra privata,familiara,etc.,si nu numai atat,va dati seama cum se comporta un om cand e in stare de ebrietate,cu vorbele astia pana acuma a facut mai multe certari in familii si scandale,mai emeninteaza ca se pune afara,deci,eu ani de zile nu am consumat bauturi alcoolice,ma duc la lucru,ce am de facut fac omeneste,va rog sa ma explicati care legea ala care se permite alcoolul la locul de munca,mai ales la drumuri nationale,si care al doilea lege care permita betivanilor sa se baga in vata personala,familiara altui oameni,ultima oara timp de 5 ore mi am ascultat prostiile lui,bine inteles ca era mut din cauza alcoolului,va rog sa-mi dati niste raspuns,cum se poate trata lucrul asta,ca deja incredibeil de ascultat povestile lui,si zilnic sa te lucrezi cu oamenni care afla in stare de ebrietate
Răspuns la discuția Intrebare - sofer incepator
multumesc mut,am invatat decretul foarte bine,si lucrezi la drumuri nationale,cu experienta nu am treaba am condus foarte mult fara carnet,dar asta ma interesa ce se intelege sub ,,vehicule destinate transportului public de persoane,, inca odata mutlumesc mult raspunsul
am primit permisul o luna,sunt incepator,am voie sa conduc o dubita mai bine scris tip ARD care are cu soferul 7 locuri de pasageri,si masa totala nu depaseste 3500 de Kg,alti colegi are voie sa se conduca cu categoria B,dar ca incepator am voie si eu?