avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 331 soluții astăzi
Forum Activitate laurentiuci

Activitate laurentiuci

Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Emilio89 a scris:

Pentru posturile scoase la concurs de catre DIICOT incearca cineva??


ai idee cum e examenul la ei? grila/sinteza? a mai dat cineva?
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013


Ce ma intereseaza e daca tu dai concurs pentru TOATE posturile scoase la acea CA sau numai pt.cel preferat de tine...Normal ar fi sa dai pt.toate...si in ordinea mediilor sa optezi..Cred ca asa a fost si la tine.
Mersi pt.raspuns.


depinde de fiecare curte de apel.
ynocentta a scris:

Daca garsoniera face parte din imobil de locuit in comun,nu se poate considera cladire independenta
Termenul de cladire independenta se refera la locuintele care nu fac parte din imobile de locuit in comun,respectiv case


multumesc!
buna ziua! am o nelamurire. pentru inchirierea unei garsoniere cu o suprafata < 50 mp este necesar certificatul energetic? legea spune ca acesta nu e obligatoriu pentru cladirile independente cu suprafata < 50 mp. poate fi considerata garsoniera dintr-un bloc cladire independenta? Multumesc!

Răspuns la discuția Certificat energetic
pentru inchirierea unei garsoniere cu o suprafata mai mica de 50 mp, este necesar certificatul? legea spune ca acesta nu este obligatoriu pentru cladirile independente cu o suprafata mai mica de 50 mp. poate fi considerata garsoniera cladire independenta?
Ibogdan a scris:

Am dat concurs la curtea de apel ploiesti, am primit post la pogoanele si pentru ca acolo nu am gasit nimic cu chirie, am gasit in orasul buzau si de acolo fac naveta, as dori sa stiu daca mi se poate deconta chiria si transportul in totalitate sau doar intr-un anumit cuantum in functie de plafon? si daca este in functie de plafon, as dori sa stiu care ar fi acesta. Va multumesc.


se deconteaza una dintre ele. plafonul maxim la chirie e de 190 de euro pt buzau.
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
albulescumagda a scris:

Absolut toate legile le găsiți pe internet. Și când spun că le găsiți, asta presupune că le veți găsi actualizate. Tot ce trebuie să faceți e să dați un search pe google. O spun din proprie experiență. Știu că e destul de greu să stați, să căutați, să verificați..dar deh până la urmă tot trebuie făcut și lucrul ăsta dacă vreți să invățați. Nu mi-o luați în nume de rau, dar puneti mâna și căutați-le singuri.




Corect !!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Stie cineva daca agentilor procedurali li se deconteaza chiria?
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
taelena a scris:

Buna seara. Pana la urma invatam din NCPC pt acest examen?


Da, DOAR din ncpc
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
ramonastreanga a scris:

credeti ca se vor mai scoate locuri direct pe post pt grefieri in timisoara? este cineva care a mai dat la tm?


Normal ca o sa se mai scoata. Doar ca nu se stie candB-)