avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Activitate Anamelia

Activitate Anamelia

Răspuns la discuția INM 2015...ADMITERE!!!
bonjour

exista vreo situatie in care administratorul unui SRL raspunde cu averea proprie, pe care a obtinut o legal (nu prin firma), pentru datoriile firmei?
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
da Carmen, nu ma las pt nimic in lume
trebuie sa muncim mult anul asta, se mai schimba acum in toamna procedura penala, deci avem timp sa invatam modificarile
anu viitor tre sa fie anul nostru

c_m a scris:

Anamelia a scris:

69 am, so clooooooose :((( nu putea fi 70 :(((

Capul sus...esti acolo...stii ca poti. Nu a fost momentul tau...
Te astept in sala la mine :hugall:...
felicitari celor care merg mai departe...concursul nu s-a terminat, mai sunt 2 probe fffimportante la care in ultimii ani notele au fost ffff mari...asa ca bafta!!!!



Răspuns la discuția Admitere INM 2014
69 am, so clooooooose :((( nu putea fi 70 :(((
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
Helene, ma inteleg bine cu gemenii ;);)

ca sa mai treaca timpu, recomand si eu o piesa buuuuna: The Doors- Riders on the storm

Ice Hellene a scris:

Da, Ovidiu, va fac harta...toata lumea sa apeleze la mine :)))) glumesc!! Poate ma crede careva...
Anamelia, cea mai buna si ce mai modesta! ;)

Răspuns la discuția Admitere INM 2014
giiiiiiiiiiiiiiizaaaaaaaaaas, ce incet se misca cu rezultatele alea, cu viteza melcului beat, uoff
Helene, eu sunt varsatoare cu ascendent in taur cica :D cea mai buna zodie :D:D:justcuz:
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
grila spune '' spre deosebire", deci, ce difera intre cele doua, nu ce se aseamana

iuli_c a scris:

spre deosebire de contestatia la titlu vizand un titlu executoriu reprezentat de o hotarare judecatoreasca ,cererea de lamurire a unei hotarari judecatoresti

a.poate fi formulata si cu privire la o hotarare nesusceptibila de executare silita
b.se solutioneaza potrivit regulilor procedurii necontencioase
c.este supusa acelorasi cai de atac ca si hotararea in legatura cu care s-a solicitat lamurirea

G3 /nr 35,barem A

b-ambele pr contencioasa
c-ambele sunt supuse acelorasi cai de atac

e corect rationamentul ?





Răspuns la discuția Admitere INM 2014
plus, grila zice ca instanta a stabilit deja pedepse cu inchisoarea, or, in cazul renuntarii nu se stabileste nimic, chiar daca instanta judeca un concurs, pt fiecare renunta la aplicarea pedepsei si nu stabileste nicio pedeapsa. la amanarea aplicarii se stabileste pedeapsa

Tudor1982 a scris:

Oh my GOD, acum ca mi-ai raspuns mi-am amintit ca am citit asta si mi-a picat fisa, dar nu si la exam! #-o
Multumesc pentru promptitudine! :)


Răspuns la discuția Admitere INM 2014
si eu tot 18 facui la proc penala
Mirei,pt mine e f greu de suportat presiunea din sala, ma concentrez f greu acolo, mai ales cu 120 oameni in sala, grrr
a facut cineva peste 70?
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
bonjour bonjour, eu facui 68 la exam, iar avui probleme cu concentrarea si am gresit la penal grile tocmai ca nu m am putut concentra sa ma gandesc la toate variantele,conditiile, horror, dar punctul slab fuse proc civ, 15 grile doar, anu viitor trebuie luat musai :((

la grila cu succesiuni mama are 1/6, sora 1/2. tre citita matematica din clasa a 5 a pt fractii

p.s. ati auzit de fraudele fara numar? gizaaaaaaaaaas, cum e posibil asa ceva la un exam ca asta???

p.s. 2 Udroiu a facut grile la proc pen cu Streti
Răspuns la discuția Admitere INM 2014
grazie Cristian
Helene, i m trying that :) prea multi can't lately