avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 781 soluții astăzi
Forum Activitate marianraducan

Activitate marianraducan

sint inca angajat la o societate cu capital de stat la care trebuie sa se dea afara dupa"competenta profesionala " unde sau ales sa ramina cine trebuie eu am preferat sa ma internez in spital avind o boala cronica cunoscuta de multi ani si sa nu dau examenul dindu-ma respins prin neprezentare acum conform art 60 lit a acesta e un abuz. intrbarea este ce ma invatati sa fac pentru a nu pierde serviciul? multumesc
Discuție Asigurari auto
in anul 2009 un nebun mi-a lovit masina aceasta fiind parcata apoi cei de la asigurari mi-au subevaluat valoarea de plata. apoi i-am dat in judecata unde sa facut o expertiza unde sa stabilit o valoarea autoturismului la data accidentului la 28000 lei si un maxim de plata in valoare de 20745 lei reprezentind 75 la suta din valoarea autoturismului bani pe care societatea de asigurari mi-a platit raminindu-mi epava care este buna de dus la fier vechi.apoi anul trecut iam dat in judecata din nou pentru a le da autoturismul lor sau unei firme cu care ei au contract pt reciclarea pieselor care mai sint bune. pentru platirea biletelor de autob diferenta de asigurare core nu am folosito pie rzind procesul judecindu-se pe ordinul 20/2008 motivarea judecatorului inca nu o am ca nu am primit-nca. intrbarea este daca sa mai fac recurs si daca da ce motive sa mai invoc stiind ca este dauna totala si sa judecat pe ordinul 20/2008? intrebarea 2 daca pot sai fac dosar penal sau sal dau in judecata pe director pt faptul ca mia subevaluat valoarea de plata a autoturismului zicind ca o repara fu suma de 6700 lei si punindu-ma sa semnez aceasta hirtie neavind roul de deviz intrbarea 3 unde as putea gasi un avocat bun sa colaboram in craiova.? multumesc
as dori sa cumpar o masina de ocazie si as vrea sa stiu daca exista o sansa pentru nu plati aceasta taxa deoarece o Consider enorma pentru lefurile noastre .multumesc:
Sint inca angajat la o societate cu capital de stat si vor sa faca concedieri colective dind un examen care nu stiu cit este de serios intrebarea este daca atunci cind se da examenul este bine sa ma internez in spital si daca ma concediaza sa ii dau in judecata ce sanse de ciistig as avea pe motiv ca la data examenului am fost internat avind o boala adevarata cronica? Multumesc
Sint inca salariat la o societate cu capital de stat si datorita hotilor din politica vor sa faca concedieri colective. Intrebarea este ce chichita legislativa pot sa folosesc pentru a nu ma concedia stiind ca vor sa dam examen care nu stiu cit de corect va fi? Multumesc
lucrez inca la o societate cu capital de stat ca muncitor dar datorita hotilor din conducere aceasta societate este in pragul falimentului si conducerea vrea sa concedieze cam 3600 de muncitori pentru recuperarea prejudiciului produs de mafia politica. intrebarea pe care vreau sa o adresez este cum as putea sa fentez conducerea sa nu ma dea afara?