avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 454 soluții astăzi
Forum Activitate gabyt3lu

Activitate gabyt3lu

mi se pare destul de normal ceea ce-mi spui , atata timp cat , angajatorul ,anunta ,specifica in contractul de munca sau chiar verbal, ca in timpul programului , in timpul serviciului vor fii monitorizati
Iar daca suntem platiti ,pentru activitatea principala , si anume aceea de a munci , asta nu inseamna ca nu putem avea si viata intima , privata , cea care tine doar de noi ,
Nu luam salarii ptr a lasa pe asa zisii sefii sa ne invadeze pana si viatza privata
Corect?
de altfel ,cum era si de asteptat imaginea persoanei respective in locul de munca cu pricina a scazut destul de mult , persoanele judecand-o mai mult ptr conversatiile avute pe mess , decat ptr modul in care-si face munca .
Tin sa mai adaug ca , adresa de mail , e personala avand-o cu mult inainte de a fii angajata si nu a fost oferita de catre angajator in interes de munca
Am sa incerc sa fac un mic rezumat , mai mult ca sigur ca am sa revin cu detaliile necesare daca-mi sunt cerute cat si ptr a vedea raspunsurile dumneavoastra
Persoana in cauza nu sunt eu , dar totusi incerc sa aflu daca se poate face ceva legat de "mica problema " sa-i zicem asa
Este vorba de o persoana care , in programul de lucru , lucreaza doar cu calculatorul si internetul , dar care in ultima luna i-au fost urmarite atat paginile accesate de la calculatorul ei , cat si conversatiile de messenger si binenteles e-mailurile , iar lucru acesta nu a fost stipulat in contractul cu firma respectiva si nici nu au fost anuntati cum ca vor fii monitorizati
A aflat de la o colega de munca ( putin mai inalta in erarhia firmei ) care i-a zis sa fie mai atenta la conversatiile pe mess , deoarece sunt monitorizati si toata firma stie ce vb ea pe messenger
As dorii sa stiu ce anume se poate face cu privire la acest lucru , am tendinta sa cred ca , unii angajatorii , tind sa se creada un mic Dumnezeu
MI se pare o incalcare a drepturilor omului,dreptul la intimitate , cel putin asta gandesc eu

Va multumesc anticipat si , chiar m-ati ajuta enorm daca mi-ati spune care pot fii demersurile